Zapisz


Please update your Flash Player to view content.

Akceptujemy karty:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tu jesteś: Sanatorium Podhale
Sanatorium Podhale

PODHALE-Instytut Kobiecego Zdrowia to architektonicznie najpiękniejszy obiekt sanatoryjny Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. znajdujący się we francuskiej części Parku Zdrojowego. Jest jednym z sanatoriów, dzięki któremu Połczyn-Zdrój nosi miano „Kurortu z duszą”. Pobliskie dywany kwiatowe i fontanny nadają temu miejscu szczególny urok. Nie tylko lokalizacja, ale przeszłość „Podhala” decydują o jego znaczeniu. „Podhale” ma symboliczny wkład w jeden z najważniejszych rozdziałów historii Uzdrowiska Połczyn. To właśnie w tym obiekcie powstał pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej - leczenia niepłodności i chorób kobiecych, założony przez prof. Gromadzkiego. To dzięki temu znane jest w całym kraju powiedzenie „Chcesz mieć córkę albo syna, wyślij żonę do Połczyna”.

Z zewnątrz budynek zachwyca architekturą charakterystyczną dla obiektów uzdrowiskowych z początku XX wieku. Wewnątrz na uwagę zasługuje palmiarnia, oraz sala widowiskowa na 200 osób. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe z wypożyczalnią rowerów, oraz początek 3 kilometrowej ścieżki zdrowia. W pobliskim sanatorium „Gryf” można skorzystać z basenu wewnętrznego i zewnętrznego, sauny, salarium, siłowni, salonów kosmetycznego i fryzjerskiego, czy też z usług kawiarni. Na terenie obiektu jest zapewniony bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez sieć Wi-fi.

Na gości czekają pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe – łącznie 131 miejsc, z czego większość o standardzie wysokim z pełnym węzłem sanitarnym. Można tu korzystać ze wszystkich zabiegów oferowanych przez Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., dzięki czemu, aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się do innych obiektów. Jedynie w celu skorzystania z gimnastyki w basenie trzeba wybrać się do oddalonego o 100 m GRYFA.

PODHALE specjalizuje się zgodnie ze swoją tradycją leczniczą w lecznictwie sanatoryjnym w zakresie schorzeń kobiecych. Od początku 2009 roku wdrażany jest nowoczesny program terapeutyczny dla schorzeń kobiecych, który obejmuje swym zakresem następujące świadczenia:

wczesną i późną rehabilitację po operacjach ginekologicznych,
stany pozapalne narządów płciowych,
okres pokwitania,
dolegliwości okresu menopauzalnego i po menopauzalnego,
niepłodność,
wczesną i późną rehabilitację po mastektomii

Specjalistyczna kadra medyczna z zakresu położnictwa i ginekologii zatrudniona w Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., wysoka jakość świadczonych zabiegów oraz połczyńska borowina znana ze swych leczniczych właściwości są do Państwa dyspozycji.