Zapisz


Please update your Flash Player to view content.

Akceptujemy karty:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dla mediów

KGHM TFI Partnerem Gali The Best Annual Report 2012

21 października 2013

18 października 2013 r. już po raz ósmy została zorganizowana Gala The Best Annual Report 2012 stanowiąca podsumowanie dorocznego konkursu, w którym nagradzane są firmy przygotowujące najlepsze skonsolidowane raporty roczne. Jednym z partnerów wspierających tego wydarzenia była spółka KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, znaczący polski fundusz, specjalizujący się w inwestycjach typu private equity oraz venture capital.

Do udziału w konkursie organizatorzy, czyli Instytut Rachunkowości i Podatków zaprasza wszystkie spółki notowane na GPW i rynku alternatywnym. Jest to jedyne tego typu przedsięwzięcie, które kształtuje standardy sprawozdawczości finansowej spółek giełdowych.  Co więcej, celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Są to raporty, na podstawie których można podejmować decyzje inwestycyjne przy stosunkowo minimalnym ryzyku. Zwiększa  to bezpieczeństwo rynku kapitałowego w Polsce. W konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków uczestniczą tylko te spółki, które sporządzają skonsolidowane sprawozdania finansowe według MSSF/MSR. A celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

Tegorocznymi laureatami konkursu The Best Annual Report 2012 zostały między innymi takie spółki, jak Grupa Lotos S.A. i PZU S.A. (I miejsce), Tauron Polska Energia S.A. oraz ING Bank Śląski S.A. (II miejsce) oraz PGNiG S.A. i Bank PEKAO S.A. (III miejsce). Kapituła konkursu przyznała również nagrody za najlpeszy raport w internecie – Grupie LOTOS w kategorii przedsiębiorstwa oraz BRE Bankowi – w kategorii banki i instytucje finansowe. Natomiast nagrody specjalne The best of the best trafiły do takich spółek, jak KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, BRE Bank oraz PKO BP.

Spółka KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych już po raz trzeci została partnerem wspierającym wydarzenie. Tak prestiżowa Gala, skupiająca przedsiawicieli jednych z największych przedsiębiorstw w kraju, to dla Spółki wyjatkowa okazja do nawiązywania kontaktów i trwałych relacji biznesowych, które w przyszłości mogą posłużyć dalszemu rozwojowi poszczególnych FIZAN’ów.

 


 

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU nominowane do nagrody Dolnośląski Gryf

17 października 2013

Uzdrowisko Cieplice, jeden z ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk, zostało nominowane do nagrody gospodarczej Dolnośląski Gryf w kategorii za szczególne osiągnięcia w rozwoju średniego i dużego przedsiębiorstwa. Konsekwentna polityka Spółki w zakresie realizacji działań zmierzających do podwyższania standardu bazy hotelowej i zabiegowej uzdrowiska na miarę oczekiwań gości, profesjonalizm i zaangażowanie całego zespołu kurortu już po raz drugi zostały zauważone przez kapitułę konkursu. Ponadto, w tegorocznym konkursie szansę na nagrody ma aż 18 przedsiębiorstw i instytucji.

Dolnośląski Gryf jest jedynym z dolnośląskich konkursów gospodarczych, organizowanym od 10 lat przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, a od kilku lat we współpracy ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Zwycięzcy typowani są przez kapitułę, w skład której wchodzą znane postaci dolnośląskiego życia politycznego, gospodarczego i naukowego.

Do tegorocznego konkursu zgłoszone zostały 123 wnioski od firm i instytucji, z których nominacje do nagrody głównej otrzymało 18 podmiotów w kilku kategoriach.

Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego oprócz Uzdrowiska Cieplice, nominowane są spółki INOVA Centrum Innowacji Technicznych oraz Capricorn.

Pozostałe kategorie konkursowe, to najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu oraz za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska. Natomiast jednostki samorządu terytorialnego zmierzą się w takich kategoriach, jak najlepszy samorządowy program rozwoju oraz szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności.

Jak informują organizatorzy – Dolnośląski Gryf od 10 lat promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści, jakie regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 października 2013 roku podczas uroczystej Gali.

 


 

Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka w Radiu ZET

17 października 2013

Uzdrowiska Kłodzkie, działające w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz Staropolanka, najlepsza naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej rozpoczynają kampanię promocyjną na antenie Radia ZET. Akcja ma na celu pokazanie Uzdrowisk Kłodzkich, jako nowoczesnych i wyjątkowych ośrodków nie tylko lecznictwa uzdrowiskowego, ale i miejsc aktywnego wypoczynku oraz ich naturalnego bogactwa, czyli wód mineralnych, w szczególności Staropolanki.

Współpraca Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki z ogólnopolską radiostacją - Radiem ZET to cykl kampanii, który potrwa od października do grudnia br. W tym czasie na antenie radia zaplanowane zostały liczne audycje oraz konkursy, które przybliżą słuchaczom nie tylko wyjątkowość dolnośląskich zdrojów oraz ich bogactw naturalnych ale także podpowiedzą jak zdrowo żyć i odżywiać się na co dzień.

Oprócz tradycyjnych jingli sponsorskich przed i po informacjach konkursowych, wyemitowanych zostanie 60 spotów dotyczących wody Staropolanka i Uzdrowisk Kłodzkich oraz w weekend w dniach 26 – 27 października br. sześć relacji wprost z Uzdrowisk Kłodzkich, a dokładnie z Polanicy-Zdroju.

Dodatkowo na antenie Radia ZET przeprowadzone zostaną takie kampanie, jak „ZET Wita” wspólnie z innymi partnerami, którzy np. produkują zdrową żywność, a także „Zdrowa szkoła z Radiem ZET” – czterotygodniowy konkurs skierowany do szkół – co Wasza szkoła zrobiła, żeby dzieci były zdrowe? Przeprowadzona zostanie również czterotygodniowa debata społeczna „Zdrowe dziecko w zdrowej szkole”. Pytania dotyczące zdrowej diety, będą miały na celu edukację oraz zwracanie większej uwagi na to, co dzieci piją i jedzą w czasie szkolnych zajęć.

- Współpraca z Radiem ZET to dla Uzdrowisk Kłodzkich oraz Staropolanki kolejny krok w kierunku ponadregionalnej promocji naszych marek. Ogólnopolska rozgłośnia radiowa, która ma najwięcej słuchaczy to dla nas idealny kanał dotarcia z przekazem o niepowtarzalności naszych produktów, a jednocześnie możliwość edukacji społecznej na temat zdrowego odżywiania się. Zarówno medycyna i turystyka uzdrowiskowa, jak i naturalne wody mineralne wydobywane z czterech różnych źródeł idealnie wpisują się w obecny trend zdrowego stylu życia, a co za tym idzie dbałości o zdrowie, uprawiania sportów oraz sięgania po produkty, w tym także wodę, jak najbardziej naturalne i najwyższej jakości. A poprzez kampanie o charakterze edukacyjnym i lifestylowym pokażemy, że nasze produkty uzdrowiskowe idealnie się w tę konwencję wpisują – mówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU.

Na czas trwania kampanii promocyjnej, na stronie internetowej Radia ZET zostanie stworzona podstrona konkursowa z marką Staropolanka.

Serdecznie zapraszamy do słuchania Radia ZET i udziału w radiowych konkursach Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki.

 


 

Polska Grupa Uzdrowisk partnerem Gali Warszawskich Wieczorów Olimpijskich

03 października 2013

4 października br. na Stadionie Narodowym odbędzie się Gala Warszawskich Wieczorów Olimpijskich. Organizatorem wydarzenia, podczas którego nastąpi wręczenie statuetek „Ambasadorów Sportu”, jest Fundacja im. Feliksa Stamma. Tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi Sochi 2014 w jednym miejscu spotkają się sportowcy różnych dyscyplin, którzy będą rozmawiać o swojej drodze prowadzącej od treningów, przez kolejne awanse, aż do reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich i sięgnięcia po medale. Jednym z tegorocznych Partnerów Gali będzie Polska Grupa Uzdrowisk.

Warszawskie Wieczory Olimpijskie to Gala Sportu i Biznesu, corocznie organizowana przez Fundację im. Feliksa Stamma, najwybitniejszego trenera, twórcy potęgi Polskiej Szkoły Boksu. Podczas tego wyjątkowego wieczoru odbędzie się również charytatywny Bal Ambasadorów Sportu z aukcją wyjątkowo cennych i unikatowych przedmiotów, podarowanych przez sportowców specjalnie na ten wieczór.

Gala co roku gromadzi wybitnych sportowców, elitę przedsiębiorców wspierających sport, przedstawicieli świata kultury oraz gwiazdy i celebrytów świata show biznesu. Organizatorzy w programie wieczoru zaplanowali wręczenie statuetek „Ambasador Sportu„ w takich kategoriach, jak biznes partner, media partner, sportowiec roku oraz działacz sportowy. Wydarzenie co roku ma charakter charytatywny, a co za tym idzie, dochód z Charytatywnego Balu Ambasadorów Sportu zostanie przekazany na rzecz młodych talentów sportowych.

Goście obecni podczas wieczoru będą mieli również możliwość obejrzenia wystawy fotografii - wspomnień o Feliksie Stammie.

Do tegorocznych partnerów Gali dołączyła Polska Grupa Uzdrowisk, która nie tylko zaprezentuje swoją szeroką ofertę zabiegową, ale także przekaże nagrody dla uczestników loterii Będą to miedzy innymi dwa pobyty z kompletami kosmetyków połczyńskich - voucher na pobyt w Uzdrowiskach Kłodzkich, w tym pobyt weekendowy w SPA Zameczek w Kudowie-Zdroju oraz voucher do  Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa, w tym pobyt weekendowy w Hotelu Zdrojowym Sanus***.

- To dla nas ogromny zaszczyt partnerować takiemu wydarzeniu, jakim jest Gala Warszawskich Wieczorów Olimpijskich. Z jednej strony, jako Polska Grupa Uzdrowisk realizujemy naszą strategię wspierania wydarzeń związanych ze sportem, a z drugiej strony, poprzez takie, charytatywne przedsięwzięcie możemy wspierać propagowanie i upowszechnianie idei sportu, kultury olimpijskiej oraz pielęgnowanie tradycji i sukcesów Polski w sportach olimpijskich. Mam nadzieję, że na stałe wpiszemy się w krajobraz działalności Fundacji im. Feliksa Stamma – mówi Grażyna Matławska, Wiceprezes Zarządu, KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.

To już czwarta edycja Gali Warszawskich Wieczorów Olimpijskich. Od samego początku patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują mi.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Business Centre Club oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

 


 

Polska Grupa Uzdrowisk partnerem Karkonosze Open 2013

25 września 2013

W dniach 28 – 29 września br. w Jeleniej Górze dobędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca Karkonosze Open 2013. Organizatorami wydarzenia są Uczniowski Klub Tańca Sportowego „KARKONOSZE" oraz Szkoła Tańca „KURZAK i ZAMORSKI". Zaś jednym z partnerów Turnieju została Polska Grupa Uzdrowisk, która poprzez swoje uzdrowiska na stałe wpisała się w krajobraz nie tylko Jeleniej Góry, ale i całego Dolnego Śląska.

Karkonosze Open to doroczna, największa impreza taneczna na Dolnym Śląsku z udziałem około 500 par z kilkunastu krajów europejskich we wszystkich kategoriach wiekowych oraz klasach tanecznych. Co ważne, turniej odbywa się pod auspicjami Światowej Organizacji Tańca WDSF. World Dance Sport Federation nadał turniejowi rangę WDSF International, jako jedynej imprezie rozgrywanej na terenie południowej Polski. Turniej jest rozgrywany zgodnie również z przepisami PTT. We wszystkich kategoriach w klasach E, D, C, B oraz A posiada charakter turnieju punktowego. W pracach komisji sędziowskiej będą uczestniczyć sędziowie z Austrii, Finlandii, Białorusi, Czech, Anglii, Niemiec, Ukrainy, Słowenii, Włoch, Słowacji, Rosji, Litwy oraz oczywiście z Polski.

Partnerstwo oraz wsparcie finansowe Polskiej Grupy Uzdrowisk to efekt stałego zaangażowania oraz wsparcia dla lokalnych imprez. Dlatego też PGU podczas dwóch dni Międzynarodowego Turnieju Tańca Karkonosze Open 2013 będzie obecna na specjalnie przygotowanych stoiskach, na których uczestnicy tego tanecznego wydarzenia będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat szerokiej oferty ośrodków uzdrowiskowych, działających w ramach Grupy.

 

Międzynarodowy Turniej Tańca Karkonosze Open 2013

Sala Sportowa MOS Jelenia Góra, ul. Złotnicza 12

28 – 29 września 2013 roku

Serdecznie zapraszamy!

 


 

Jarosław Kret gościł w Uzdrowiskach Kłodzkich

20 września 2013

Uzdrowiska Kłodzkie, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, gościły Jarosława Kreta, znanego dziennikarza, globtrottera i prezentera pogody.  Odwiedził on Polanicę, Duszniki i Kudowę-Zdrój oraz zobaczył liczne okoliczne atrakcje, prezentowane przez gospodarzy miast oraz uzdrowisk. Zaś efekty tej wizyty będzie można zobaczyć w dwóch odcinkach programu Polska według Kreta na antenie TVP Info.

Jarosława Kreta nie trzeba nikomu przedstawiać – od wielu lat jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym prezenterem pogody w Polsce. Dzięki swojej pracy, a szczególnie dzięki ogromnej pasji podróżniczej, ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych, często bardzo egzotycznych zakątków świata. Ale chętnie odwiedza i promuje też polskie miejscowości turystyczne. Tym razem za swój cel obrał jedne z najpiękniejszych kurortów w Polsce – Uzdrowiska Kłodzkie, położone w regionie Dolnego Śląska, gdzie spędził trochę czasu. A miał co oglądać, ponieważ Uzdrowiska Kłodzkie to największy kompleks uzdrowisk w Polsce, obejmujący swoim zasięgiem trzy malownicze kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój oraz Kudowę-Zdrój, położone w Kotlinie Kłodzkiej, w sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Ponadto grupa ta posiada ponad 35 - letnie doświadczenie w zakresie medycyny uzdrowiskowej. Atrakcyjność oferty tworzy szeroka gama zabiegów i usług rekreacyjnych, profesjonalna kadra medyczna i komfortowa baza noclegowa. Dodatkowo poszczególne uzdrowiska mogą poszczycić się kompleksową ofertą leczniczą oraz rehabilitacyjną, świadczoną przez wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów.

- Serdecznie zapraszamy do oglądania Uzdrowisk Kłodzkich w programie „Polska według Kreta” na antenie TVP Info. Jestem przekonana, że atrakcje naszych kurortów, zaprezentowane w programie staną się inspiracją dla widzów, którzy w przyszłości chętnie przyjadą do ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk i skorzystają z ich szerokiej oferty, najwyższej jakości usług leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych – mówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

W pierwszej kolejności Jarosław Kret odwiedził Kudowę-Zdrój, gdzie poza zwiedzaniem obiektów, m.in. „Słonecznych Term” – gdzie skorzystał z sauny oraz słonecznej plaży, miał możliwość porozmawiania z ekspertami na temat lecznictwa uzdrowiskowego oraz planowanym rozwijaniu profilów leczniczych w tym uzdrowisku. Następne było Uzdrowisko Duszniki-Zdrój, w którym gospodarze przede wszystkim skupili się na zaprezentowaniu zabiegów borowinowych oraz kąpieli igliwiowych, z których słynie ośrodek. Dziennikarz odwiedził również stację na Jamrozowej Polanie, słynącej z zawodów letniego biathlonu. Ostatnim punktem dziennikarskiej wizyty była Polanica-Zdrój, gdzie odbyło się spotkanie w pijalni wód mineralnych. Jarosław Kret mógł usłyszeć jak powstaje woda mineralna, skąd spływa i gdzie znajduje się źródło wód, produkowanych przez Uzdrowiska Kłodzkie. Gość odwiedził uzdrowiskowy basen, poznał zalety kriosauny, a na koniec zjechał torem saneczkowym w towarzystwie burmistrza Polanicy-Zdroju.

Przez cały dzień prezenterowi towarzyszyła kamera, dzięki czemu już w najbliższe niedziele, 22 września oraz 29 września br., o godzinie 14:00, na antenie TVP Info w programie Polska według Kreta, widzowie będą mieli okazję poznać – Uzdrowiska Kłodzkie, popularne kurorty z wieloletnią tradycją w regionie Dolnego Śląska, do których bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko polscy turyści, ale także zagraniczni sąsiedzi.

 PGU partnerem Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2013

23 sierpnia 2013

W dniach 24 - 25 sierpnia 2013 r. Jelenia Góra stanie się stolicą kolarstwa szosowego. A wszystko to za sprawą „Karkonoskiego Klasyku" BGŻ Pro Liga Jelenia Góra, czyli Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2013. Z uwagi na lokalizację tego wydarzenia sportowego, jego partnerem zostały Polska Grupa Uzdrowisk oraz spółka INTERFERIE – zarządzane przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Tegoroczne Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym odbędą się w takich kategoriach, jak: Open Kobiety, Open Mężczyźni, Orlik Kobiety, Orlik Mężczyźni, Juniorki, Juniorzy Juniorki Młodsze i Juniorzy Młodsi. Wszystkie wyścigi będą zaczynać się w najstarszym polskim uzdrowisku termalnym – w Cieplicach na Placu Piastowskim, a kończyć w Jagniątkowie przy Domu Hauptmana.

Uzdrowisko Cieplice – Polska Grupa Uzdrowisk, jako gospodarz Mistrzostw wsparło organizację, miedzy innymi poprzez udostepnienie swojej infrastruktury na potrzeby sportowców. Dzięki temu odprawy zawodników będą odbywały się w Restauracji Zdrojowej Edward, historycznej Sali balowej położonej w centralnym miejscu Parku Zdrojowego, zaliczanego do jednego z najładniejszych na Dolnym Śląsku.

Ponadto, malownicze położenie w samym centrum kotliny czyni Jelenią Górę oraz Uzdrowisko Cieplice miejscem niezwykle atrakcyjnym dla miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. W mieście i w jego otoczeniu znajdują się znakomite tereny do uprawiania turystyki, zarówno pieszej, jak i rowerowej. Dogodna komunikacja do pobliskich ośrodków górskich z infrastrukturą zapewniającą uprawianie sportów zimowych, w tym m.in. narciarstwo zjazdowe i biegowe, jest dodatkowym atutem atrakcyjnego położenia miasta dla gości i kuracjuszy cieplickiego zdroju.

 

Termin – 24 – 25 sierpnia 2013 roku

Miejsce: Start – Jelenia Góra (Cieplice), Plac Piastowski

Meta – Jelenia Góra (Jagniątków), ul. Michałowicza – Dom Hauptmana

 

Więcej informacji, program imprezy, regulamin, formularze zgłoszeń na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl

Serdecznie zapraszamy do Uzdrowiska Cieplice!

 


 

Połczyn-Zdrój, 5 lipca 2013 roku

 

Komunikat prasowy

 

 

Z Uzdrowiskiem Połczyn poznaj naturę, dbając o figurę

 

6 lipca br. w połczyńskim amfiteatrze odbędzie się event z okazji otwarcia ścieżki edukacyjnej – „Dbając o figurę poznaję naturę”. Organizatorami tego wydarzenia są Nadleśnictwo Połczyn oraz Uzdrowisko Połczyn, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk. Na wszystkich gości czekają liczne atrakcje oraz biesiada grillowa.

Tym razem, w ramach organizacji lokalnego wydarzenia, swoje siły połączyły Nadleśnictwo Połczyn, sprawujące nadzór nad lasami położonymi w okolicznych gminach oraz Uzdrowisko Połczyn – Grupa PGU, jeden z ważniejszych ośrodków na polskiej mapie lecznictwa uzdrowiskowego, a także ważny lokalny partner i pracodawca. Otwarcie ścieżki edukacyjnej, to ważne wydarzenie dla społeczności lokalnej, ale również możliwość zaprezentowania dla przybyłych gości szerokiej oferty turystycznej regionu na czas wakacyjnego wypoczynku.

 

Podczas całego dnia eventu odbędą się między innymi, bieg przełajowy -  z nagrodami dla zwycięzców, występ zespołu „Top Toys”, finalistów programu Got to dance, a także występy zespołów dziecięcych, liczne konkursy oraz przedstawienie Teatru Rampa z Warszawy.

 

Uzdrowisko Połczyn specjalnie na tę okazję przygotuje stoisko promocyjne, na którym goście będą mogli skorzystać z fotela do masażu, posłuchać wykładu instruktora na temat prawidłowego korzystania z kijków nordic walking, a także zobaczyć prezentację  połczyńskich kosmetyków. Będzie również możliwość ich zakupu. Dodatkowo, przedstawiciele Uzdrowiska dla gości wydarzenia udostępnią do zwiedzania ośrodek Podhale, który niedawno został poddany  generalnemu remontowi. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć zdjęcia pokazujące obiekt przed i po pracach remontowych, a dzięki temu, jak dużo zostało zmienione i ulepszone. Obecnie ośrodek Podhale - Instytut Kobiecego Zdrowia to architektonicznie najpiękniejszy obiekt sanatoryjny Uzdrowiska Połczyn. Jest również pierwszym w Polsce ośrodkiem balneologii ginekologicznej - leczenia niepłodności i chorób kobiecych.

 

Organizatorzy eventu serdecznie zapraszają 6 lipca br. do połczyńskiego amfiteatru całe rodziny z dziećmi, dla których nie zabraknie rozrywki – będą trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, gry edukacyjne, możliwość przejażdżek na koniach, a dla dorosłych także wystawy fotografii oraz pokazy zabiegów rehabilitacyjnych. Natomiast wieczorem odbędzie się koncert muzyki latynoamerykańskiej zespołu Buenos Amigos oraz Jambo Africa, który zagra przeboje zespołu Boney M.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


 

 


Połczyn-Zdrój, 21 maja 2013 roku

Komunikat prasowy

 

Połczyńska borowina zachodniopomorskim produktem 2013 roku!

Uzdrowisko Połczyn od lat słynie z bogatej w wyjątkowe właściwości lecznicze borowiny. Jej dobroczynne działanie docenili nie tylko kuracjusze i goście odpoczywający w połczyńskim zdroju. W tym roku Kapituła Środkowopomorskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej w Koszalinie przyznała Uzdrowisku Połczyn zaszczytny tytuł Zachodniopomorskiego Produktu 2013.

- Ta nagroda, a jednocześnie tytuł, którym będziemy mogli się posługiwać jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ honoruje nas za wieloletnie konsekwentne podnoszenie standardów pracy i rozwój usług uzdrowiskowych w oparciu o ten unikatowy surowiec leczniczy. To również wyróżnienie dla naszej rodzimej borowiny, dzięki której jesteśmy rozpoznawalni wśród pozostałych kurortów leczniczych. To przy użyciu tego wyjątkowego bogactwa naturalnego możemy świadczyć usługi na najwyższym, europejskim poziomie. Co więcej, połczyńska borowina, jako Zachodniopomorski Produkt 2013 roku, to powód do dumy nie tylko naszego uzdrowiska, ale i całej grupy, czyli Polskiej Grupy Uzdrowisk – mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A.

Kapituła Nagród i Wyróżnień Środkowopomorskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej od wielu lat przyznaje tytuł najbardziej wyróżniającym się produktom regionalnym. Patronat nad konkursem sprawuje Minister Gospodarki, Wojewoda Zachodniopomorski, Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Koszalina oraz Loża Koszalińska Business Centre Club.

 


 

Połczyn-Zdrój, 10 maja 2013 roku

 

Komunikat prasowy

 

Spotkajmy się podczas Pikniku nad Odrą 2013!


W dniach 11 - 12 maja 2013 roku odbędzie się kolejna edycja wielkiej, plenerowej imprezy - Piknik nad Odrą. Wydarzenie zostanie zorganizowane na Wałach Chrobrego w Szczecinie, jednym z najbardziej rozpoznawalnych, turystycznych miejsc regionu, a spotkaniu towarzyszyć będą XXII Targi Turystyczne Market Tour.

Partnerem i współorganizatorem Pikniku jest Polska Grupa Uzdrowisk, w tym szczególnie zaangażowane jest Uzdrowisko Połczyn, które stanowi ważny punkt na mapie turystycznej zachodniego wybrzeża.

- Piknik nad Odrą od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko lokalnych mieszkańców, ale także osób z całego kraju. Wśród odwiedzających są także goście z zagranicy, głównie z krajów sąsiadujących z Polską. Dlatego też wśród wystawców targów nie mogło zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, reprezentowanej w naszym województwie przez Uzdrowisko Połczyn – mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn – Grupa PGU.

Zarówno Targi Turystyczne Market Tour, jak i Piknik nad Odrą, to wydarzenia o charakterze nie tylko rozrywkowo – turystycznym, ale także dające możliwość nawiązania relacji partnerskich i biznesowych. Jest to okazja dla wielu przedsiębiorstw, w tym również dla uzdrowisk, do szerokiej prezentacji swoich usług turystycznych gościom i potencjalnym klientom.

- Natomiast obecność Polskiej Grupy Uzdrowisk podczas Targów to dla nas podwójna korzyść. Z jednej strony nasza kadra uzdrowiskowa, szczególnie ta odpowiedzialna za rozwój turystyki uzdrowiskowej, ma szansę wymiany doświadczeń z przedstawicielami z  innych organizacji i przedsiębiorstw turystycznych, natomiast z perspektywy biznesowej, to dla naszych ośrodków szansa pozyskania potencjalnych nowych gości, którym chętnie zaprezentujemy całą ofertę PGU oraz atrakcje turystyczne każdego z naszych kurortów – dodaje Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 50 tys. odwiedzających. Organizatorami Market Tour są:
Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp. z o.o.

 


 

Wrocław, 10 maja 2013 roku

Komunikat prasowy

Uzdrowisko Połczyn z nową nazwą w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk

W maju br. Uzdrowisko Połczyn zmieniło nazwę zgodnie ze standardem przyjętym w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk. Tym samym, obecna nazwa zachodniopomorskiego kurortu brzmi – Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., i jest spójna z nazwami pozostałych ośrodków tworzących Polską Grupę Uzdrowisk.

Obecnie spółki uzdrowiskowe, zarządzane przez KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych noszą kolejno nazwy:

  • Uzdrowisko Cieplice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU
  • Uzdrowiska Kłodzkie Spółka Akcyjna - Grupa PGU
  • Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU
  • Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU Spółka Akcyjna

 

- Postanowieniem Sądu Rejonowego w Koszalinie obecnie połczyński zdrój, to Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. Co oznacza, że obecnie wszystkie nasze ośrodki posiadają ujednolicone nazewnictwo, a dzięki temu, Polska Grupa Uzdrowisk jest jeszcze mocniej identyfikowana poprzez spójną komunikację, w ramach wystandaryzowanych elementów identyfikacji wizualnej. Nie bez znaczenia jest również to, że jesteśmy na etapie wdrażania podwyższonych standardów obsługi klienta, co już ma przełożenie na jakość świadczonych przez nas usług leczniczych, profilaktycznych, sportowych, jak również turystycznych – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Zmiany w nazwach poszczególnych uzdrowisk nie wprowadzają równolegle zmian formalno – organizacyjnych. Uzdrowiska Kłodzkie, w skład których wchodzą Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój oraz Kudowa-Zdrój, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Połczyn nadal tworzą wspólnie Polską Grupę Uzdrowisk, czyli największą sieć kurortów w Polsce, oferującą najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej w skali europejskiej.

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.

Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko

Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i wellness.

 


 

Polanica-Zdrój, 10 kwietnia 2013 r.

Komunikat prasowy

 

Staropolanka wyłączną wodą trwającego turnieju BNP Paribas Katowice Open 2013

 

Wczoraj rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń sportowych w Katowicach – turniej tenisowy BNP Paribas Katowice Open 2013. To święto kobiecego tenisa będzie trwało, aż do 14 kwietnia 2013 roku w hali katowickiego Spodka. A oficjalną, wyłączną wodą turnieju jest STAROPOLANKA, najwyższej jakości woda mineralna, produkowana w Uzdrowiskach Kłodzkich.

 

Podczas tygodnia turniejowego mecze rozegrają największe światowe sławy tenisa - ponad 60 zawodniczek, w tym 12 z pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA.

Od samego początku towarzyszy im Staropolanka, która jest dostępna zarówno dla zawodników, jak i gości obecnych na trybunach. Poza tym, Staropolanka jest również mocno widoczna poprzez gęsto rozmieszczone materiały promocyjne, ekrany wyświetlające logo oraz liczne lodówki, udostępniające wodę wszystkim spragnionym.

 

- Jesteśmy dumni, że nasz brand ma możliwość plasowania się podczas spotkania największych gwiazd światowego tenisa. Prestiż wydarzenia wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Staropolanki i jej aktywnego angażowania się w inicjatywy o charakterze sportowym. Organizatorzy, wybierając Staropolankę na wyłącznego partnera i dostawcę wody, podjęli słuszną decyzję, ponieważ nasz produkt jest nie tylko rozpoznawalny, ale też najwyższej jakości - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A, właściciela Staropolanki.

 

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. z siedzibą w Polanicy - Zdroju prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy - Zdroju, Dusznikach - Zdroju i Kudowie - Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych, leczniczych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie k. Kudowy - Zdroju.

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki STAROPOLANKA pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu różnią się smakiem i składem mineralnym, mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. Wody mineralne Staropolanka cechuje wysoka jakość i wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. z siedzibą w Polanicy - Zdroju prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy - Zdroju, Dusznikach - Zdroju i Kudowie - Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych, leczniczych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie k. Kudowy - Zdroju.

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki STAROPOLANKA pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu różnią się smakiem i składem mineralnym, mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. Wody mineralne Staropolanka cechuje wysoka jakość i wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 


 

Wrocław, 5 kwietnia 2013 roku

 

 

Polska Grupa Uzdrowisk dla zdrowia!

 

7 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się kolejny już Dzień Zdrowia. Jednym z partnerów tegorocznych obchodów została Polska Grupa Uzdrowisk, która będzie propagować zasady zdrowego stylu życia. Wrocławski Dzień Zdrowia jest obchodzony równolegle ze Światowym Dniem Zdrowia, który został zapoczątkowany w połowie XX wieku przez Światową Organizację Zdrowia.

 

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu  rozpocznie się o godzinie 12.00 w Pasażu Grunwaldzkim. Uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji przygotowanych przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz partnerów, wśród których są uzdrowiska tworzące Polską Grupę Uzdrowisk.

Ponadto, podczas Dni Zdrowia Wrocławianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych, konsultacji fizjoterapeutycznych oraz wykonać badania pomiaru składu ciała, a co ciekawe zobaczyć na trzeźwo jak działa alkohol przez alkogogle.

 

- Nasze uzdrowiska świadczą kompleksową ofertę usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, dlatego też cieszymy się z roli partnera tychże obchodów. Nasi coraz liczniejsi goście są dowodem na to, ze społeczeństwo coraz bardziej dba o profilaktykę zdrowotną. Dlatego też Polska Grupa Uzdrowisk podczas Dnia Zdrowia będzie przeprowadzać na firmowym stoisku bezpłatne badania pulsu oksymetrem, czyli badanie saturacji, które mierzy poziom utlenienia hemoglobiny we krwi, jak również mierzy rytm serca. Wszyscy zainteresowani otrzymają wynik swojego badania, a ponadto będą mogli uzyskać kompleksową informację na temat oferty świadczonej w poszczególnych uzdrowiskach wchodzących w skład PGU – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Dzień Zdrowia we Wrocławiu rozpocznie tydzień, w którym będzie można wykonywać bezpłatnie oraz promocyjnie różne aktywności. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizuje Dni Otwarte oraz specjalny wykład dla pierwszych 30 Wrocławian. W dniach 8-14 kwietnia br. będzie można skorzystać z zajęć na ściance wspinaczkowej, oćwiczyć judo (Gwardia Judo), zobaczyć czym jest capoeira (KS Capoeira), jak prawidłowo uprawia się nordic walking (Acteam) oraz spróbować gry w squasha (Wrocławskie Squash Club).

 

Zapraszamy na Dzień Zdrowia!

Termin: 7 kwietnia, godz. 12.00-16.00

Miejsce: Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22, poziom 0

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.miastowformie.pl


 

Wrocław, 5 kwietnia 2013 roku

Informacja prasowa

Polska Grupa Uzdrowisk na Międzynarodowych Targach Turystycznych

W dniach 5 - 7 kwietnia br. Polska Grupa Uzdrowisk będzie promowała swoje usługi na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Będzie to już piąta, jubileuszowa edycja tego branżowego wydarzenia, podczas której wystawcami będą najwięksi i najważniejsi przedstawiciele rynku usług turystycznych. Międzynarodowe Targi Turystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem tysiące jest znaczna liczba uczestników lat ubiegłych. Także w tym roku nie zabraknie wystawców z całego świata oraz wyjątkowych atrakcji!

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu od kilku lat przyciągają nie tylko lokalne społeczności, ale i przedstawicieli z całego kraju. W tym roku organizatorzy poszli krok dalej, bo do udziału w Targach zaprosili wystawców z całego świata. Przygotowano również szereg niespodzianek – warsztaty fotografii, survivalu, a także atrakcje dla najmłodszych oraz festiwal kulinarny dla pasjonatów gotowania.

- Polskiej Grupy Uzdrowisk nie mogło zabraknąć podczas tak prestiżowego wydarzenia, jakim są Międzynarodowe Targi Turystyczne. Po pierwsze, tematyka spotkania jest jak najbardziej spójna z działalnością turystyczną naszych a po drugie, to dla nas szansa nawiązania licznych kontaktów biznesowych oraz możliwość promowania naszej oferty lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, wśród szerokiego grona uczestników spotkania. Liczymy, że nie tylko Dolnoślązacy będą jedną z największych grup wśród naszych klientów, ale również osoby z innych regionów kraju, a także turyści zagranicznimów Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Polska Grupa Uzdrowisk podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych przedstawi ofertę na wiosnę i lato 2013 roku.

Natomiast gościem specjalnym Targów będzie Beata Pawlikowska - pisarka, felietonistka, prezenterka radiowa, a przede wszystkim miłośniczka podróży.

 

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu!

www.mttwroclaw.pl

oraz

www.facebook.com/mttwroclaw

 


 

Lubin, 25 marca 2013 roku

Komunikat prasowy

 

INTERFERIE Medical SPA najlepszym hotelem w kategorii SPA 2013 roku

 

Hotel INTERFERIE Medical SPA został zwycięzcą prestiżowego Plebiscytu Hotel Roku 2013 w kategorii obiektów SPA. Tym samym, po niespełna półtora roku działalności, świnoujski hotel zarządzany przez giełdową spółkę INTERFERIE został wyróżniony i doceniony oraz znalazł się w gronie najlepszych obiektów hotelowych w Polsce.

 

Plebiscyt Hotel Roku 2013 organizowany jest przez HRS - HOTEL RESERVATION SERVICE Poland wspólnie z tygodnikiem Newsweek, magazynem Forbes oraz telewizją Polsat. Konkurs ma na celu wyłonienie hotelu, znajdującego się na terenie Polski, który na podstawie ocen i głosów klientów zwycięży w wybranej kategorii: Biznes, Najlepszy serwis, Ekonomiczny, Luksusowy, Design, Wypoczynkowy, Pałace i zamki, Premiera oraz Spa. Tym samym hotele nominowane do udziału w plebiscycie musiały na dzień 30 września 2012 r. być między innymi obecne w bazie HRS oraz posiadać status hotelu udostępnionego do sprzedaży.

 

- Obecność hotelu INTERFERIE Medical SPA w Plebiscycie Hotel Roku 2013, to dla nas ogromne wyróżnienie oraz powód do dumy. Po pierwsze dlatego, że zostaliśmy docenieni po niespełna półtora roku działalności, gdzie wiele hoteli na taką ocenę musi pracować co najmniej kilka lat. Po drugie, to wyróżnienie przyznane w kategorii SPA, na który to obszar od samego początku kładliśmy nacisk poprzez m.in. ciągłe podnoszenie standardów świadczonych usług w INTERFERIE Medical SPA. I po trzecie, jest to nagroda dzięki głosom gości i klientów, którzy odwiedzili nasz hotel, docenili naszą ofertę SPA i wellness, a co ważne, oddali na nas głos w plebiscycie, za co im serdecznie dziękujemy - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.


Według organizatorów plebiscytu, nominacje w kategorii SPA otrzymały hotele z najwyższą oceną wśród obiektów, które stworzyły dla swoich gości „estetyczne otoczenie sprzyjające dobremu samopoczuciu”.

 

- Tytuł najlepszego Hotelu Roku 2013 w kategorii SPA będzie dla nas motywacją do dalszego rozwoju, ciągłego doskonalenia jakości świadczonych usług oraz dopasowywania się do coraz wyższych potrzeb i  oczekiwań naszych gości. W INTERFERIE Medical SPA od samego początku swojej działalności, czyli od grudnia 2011 roku o naszych gości dbamy kompleksowo – zapraszamy do wypoczynku w atrakcyjnym, nowoczesnym oraz wielofunkcyjnym kompleksie zlokalizowanym w uzdrowiskowej części Świnoujścia, przy najpiękniejszej i najszerszej polskiej plaży. Natomiast zwycięstwo w plebiscycie Hotel Roku 2013, to dla nas dodatkowy atut, a jednocześnie zobowiązanie do  świadczenia usług na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie – dodaje Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A.

 

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 20 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.


 

Szklarska Poręba, 25 marca 2013 roku

Komunikat prasowy

 

Biathloniści w INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej-Porębie

 

W piątek, 22 marca 2013 roku, w jednym z hoteli Spółki INTERFERIE – INTERFERIE Sport Hotel w Szkarskiej Porębie odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Biathlonu, będąca jednocześnie inauguracją Mistrzostw Polski Seniorów w Jakuszycach. Podczas spotkania obecne były zawodniczki kadry narodowej, sztab szkoleniowy reprezentacji, a także władze Polskiego Związku Biathlonu.

 

- Bardzo nas cieszy fakt, ze Polski Związek Biathlonu wybrał nasz hotel, jego bogatą infrastrukturę treningową oraz okolicę do organizacji Mistrzostw Polski Seniorów w biathlonie. Bo INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie to nie tylko wysoki standard usług hotelarskich, ale także wyjątkowa baza sportowa, w tym odpowiednich wymiarów basen, siłownia i sala fitness, a także zabiegi odnowy biologicznej, hydroterapia oraz sucha sauna. Jestem przekonany, że panujący w INTERFERIE Sport Hotel sportowy klimat pomoże zbudować odpowiednią atmosferę, a co za tym idzie, mistrzostwa biathlonowe staną się cyklicznym wydarzeniem naszego regionumówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A.

 

Tegoroczny sezon był dla polskiego biathlonu bardzo owocny. Na najważniejszej w tym roku imprezie, czyli Mistrzostwach Świata w czeskim Novym Mescie nasze zawodniczki wywalczyły dwa medale. Srebrny krążek w biegu pościgowym wywalczyła Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), a brąz w biegu masowym Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), która wywalczyła też dwa brązowe i jeden złoty medal Mistrzostw Europy. Poza tym Magdalena Gwizdoń zwyciężyła bieg sprinterski w rosyjskim Soczi, gdzie w przyszłym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Bardzo dobrze w obecnym sezonie radziła sobie nasza damska sztafeta, która zajmowała czołowe lokaty w Pucharze Świata. Również w młodzieżowej odsłonie biathlonu odnieśliśmy na arenie międzynarodowej duży sukces. Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) zdobyła złoty medal w bieg sprinterskim podczas Zimowego Festiwalu Młodzieży Europejskiej (EYOWF).

 

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 20 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.

 


 

Połczyn-Zdrój, 21 marca 2013 roku

Komunikat prasowy

 

Uzdrowisko Połczyn partnerem festynu turystycznego Frühlingsfest

Już po raz kolejny Uzdrowisko Połczyn weźmie udział w festynie turystycznym, którego organizatorem jest biuro turystyczne Reisedienst Bölck.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 23 – 24 marca br. w miejscowości Schuby na terenie siedziby organizatora, goście będą mieli możliwość poznania oferty wszystkich hoteli i kurortów współpracujących z biurem turystycznym oraz bezpośredniej rezerwacji pobytów.

Podczas tegorocznego wydarzenia Uzdrowisko Połczyn będzie prezentowało swoją szeroką ofertę pobytową w jednym ze swoich ośrodków – w Sanatorium Irena. Dodatkowo, na miejscu podczas festynu organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, w tym loterie fantowe, do których nagrody fundują poszczególne obiekty. Uzdrowisko Połczyn przekazało w tym roku voucher na siedmiodniowy pobyt w jednym ze swoich kurortów.

- Od kilkunastu lat nasze Uzdrowisko angażuje się w to wiosenne turystyczne święto. Jego cykliczny charakter pozwala nam rokrocznie pojawiać się wśród największych przedsiębiorstw branży turystycznej w naszym regionie. Co więcej, poprzez zaangażowanie w Frühlingsfest, mamy możliwość wspierania wybranej organizacji charytatywnej, co wpisuje się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, które doraźnie staramy się realizować – mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn.

W ciągu dwóch dni festyn turystyczny Frühlingsfest co roku odwiedza około 5 tys. zwiedzających. Udogodnieniem dla gości jest transport w obydwie strony, który zapewnia organizator wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

 


 

Polanica-Zdrój, 13 marca 2013 r.

Komunikat prasowy

 

Staropolanka partnerem turnieju BNP Paribas Katowice Open 2013

 

Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, została oficjalną, wyłączną wodą turnieju tenisowego BNP Paribas Katowice Open 2013. Tym samym, woda sygnowana rozpoznawalną marką Staropolanka, już po raz kolejny zaangażowała się w prestiżowe wydarzenie sportowe - tenisowe o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale i międzynarodowym.

 

To największe święto kobiecego tenisa odbędzie się w dniach 8 – 14 kwietnia 2013 roku w hali katowickiego Spodka. Na dwóch kortach ziemnych zagra ponad 60 zawodniczek, w tym 12 z pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA. Podczas turnieju rozegranych zostanie 59 meczów „singlowych” oraz 15 pojedynków „deblowych”.

 

- Staropolanka nie po raz pierwszy wspiera wydarzenia tenisowe. Byliśmy już sponsorem Agnieszki Radwańskiej w finałowym meczu Wimbledonu oraz partnerem wrocławskiego turnieju Davis Cup 2013. Dlatego nasza obecność w turnieju WTA jest potwierdzeniem spójnej i ukierunkowanej strategii rozwoju marki Staropolanki w obszarze sportowym oraz budowania wizerunku naszych produktów, kojarzących się z aktywnością sportową i zdrowym stylem życia – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Staropolanki.

 

Przez cały czas trwania turnieju tenisowego Staropolanka będzie obecna wizerunkowo - zarówno na rozmieszczonych ekranach oraz materiałach promocyjnych, jak również jej produkty będą dostępne dla uczestników turnieju oraz w wyłącznej sprzedaży dla kibiców.

 

- Nasze partnerstwo w tegorocznym BNP Paribas Katowice Open 2013 jest również docenieniem marki Staropolanki, która od lat skutecznie się rozwija i zdobywa coraz większe udziały rynkowe. Jako wyłączny dostawca wody w czasie turnieju, wzmacniamy rozpoznawalność naszego brandu, jako wody bogatej w minerały, polecanej  sportowcomdodaje Marcin Chmielewski.

 

Ponowne zaangażowanie producenta Staropolanki w tak prestiżowe wydarzenie tenisowe, wpisuje się w strategię, jaką przyjęła Staropolanka w ubiegłym roku. Proces budowy ponadregionalnej rozpoznawalności brandu będzie długofalowy. Najważniejsze jest jednak to, że marka już dzisiaj ma ogromny potencjał i jest pozytywnie postrzegana na rynku. A osiągnięcie wyznaczonych w strategii celów biznesowych, będzie możliwe poprzez realizację działań o charakterze marketingowym, takich jak konsekwentne partnerstwo w wydarzeniach sportowych.

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju.

 

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki Staropolanka pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu jej produkty różnią się między sobą smakiem i składem mineralnym. Ale mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. To najwyższej jakości wody mineralne, bogate w zrównoważoną ilość składników mineralnych, tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto produkty Staropolanki cechują również wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 


 

Wrocław, 8 marca 2013 roku

Komunikat prasowy

Zmiany w nazwach kurortów Polskiej Grupy Uzdrowisk

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa, tworzące Polską Grupę Uzdrowisk zmieniły swoje nazwy. Tym samym, obecnie spółki uzdrowiskowe, zarządzane przez KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych noszą kolejno nazwy:

  • Uzdrowisko Cieplice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU
  • Uzdrowiska Kłodzkie Spółka Akcyjna - Grupa PGU
  • Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU

 

- Obecnie Polską Grupę Uzdrowisk tworzy sześć kurortów, ale docelowo nadal chcemy rozwijać się o kolejne. Niemniej jednak już dzisiaj prowadzimy działania mające na celu wystandaryzowanie jakości oferowanych przez nasze uzdrowiska usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej. W ramach centralizowania i ujednolicania działalności ośrodków wprowadzamy spójną komunikację, jednorodną identyfikacje wizualną oraz spójne nazewnictwo. Poprzez takie rozwiązania chcemy jeszcze mocniej zaakcentować wizerunek i wartość Polskiej Grupy Uzdrowisk, której siłę tworzą wchodzące w jej skład poszczególne uzdrowiska, ze swoimi specjalizacjami i profilami – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Zmiany w nazwach poszczególnych uzdrowisk nie wprowadzają równolegle zmian formalno – organizacyjnych. Uzdrowiska Kłodzkie, w skład których wchodzą Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój oraz Kudowa-Zdrój, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Połczyn nadal tworzą wspólnie Polską Grupę Uzdrowisk – sieć kurortów, oferującą najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej w skali europejskiej.

 

- Ujednolicenie nazewnictwa naszych uzdrowisk, z jednoczesnym powiązaniem ich z Polską Grupą Uzdrowisk sprawi, że goście naszych ośrodków będą mogli z łatwością je zidentyfikować. A co więcej, kuracjusze wybierając jedno z uzdrowisk, sygnowanych marką PGU, będą mieli pewność, że w tym miejscu mogą zawsze liczyć na najwyższą jakość świadczonych usług i na zbliżony standard infrastruktury w każdym z sześciu kurortów – dodaje Marcin Chmielewski.

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.

Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko

Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i wellness.

 


 

Polanica-Zdrój, 20 lutego 2013 roku

Komunikat prasowy

Nowa odsłona szpitala uzdrowiskowego „Korab” !

 

W połowie lutego br. zakończyła się przebudowa połączona z rozbudową budynku szpitala uzdrowiskowego „Korab”, należącego do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 9 mln zł, przy czym część inwestycji była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013. Oficjalne otwarcie ośrodka nastąpi 21 lutego br., a podczas uroczystości będą obecni przedstawiciele zarówno Polskiej Grupy Uzdrowisk, w ramach której znajduje się Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, jak i przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych oraz instytucji publicznych, takich jak Narodowy Fundusz Zdrowia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Obiekt lecznictwa uzdrowiskowego „Korab”, należący do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, zarządzanego przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. położony jest w malowniczym zakątku Polanicy-Zdroju, nieopodal słynnej polanickiej szachownicy. Ośrodek, oferuje przytulne pokoje, smaczną kuchnię oraz doskonałą, rodzinną atmosferę. Zaś o zdrowy wypoczynek kuracjuszy troszczy się specjalistyczna i przyjazna kadra medyczna.

 

Funkcjonujący od lat szpital uzdrowiskowy „Korab”, który dzięki przeprowadzonej renowacji stał się nowoczesnym, wielofunkcyjnym ośrodkiem, w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szpital swoje nowe oblicze zawdzięcza realizacji projektu „Przebudowa z rozbudową budynku szpitala uzdrowiskowego Korab”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

- Odnowiony szpital uzdrowiskowy „Korab” to dla nas powód do dumy. Z jednej strony to dowód na to, że stale się rozwijamy i inwestujemy w rozwój Spółki. Z drugiej zaś, dzisiejszy szpital uzdrowiskowy, to wielofunkcyjny ośrodek, przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych, w tym również tych poruszających się na wózkach, co pozwala skierować naszą ofertę do szerokiego grona pacjentów i gości, zwiększyć konkurencję ZUK S.A. w zakresie nowoczesnej infrastruktury szpitalnej i rehabilitacyjnej – mówi Jerzy Szymańczyk, Prezes Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

 

Całkowity koszt projektu realizowanego w ramach Priorytetu 1 „Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw (Przedsiębiorstwa i Innowacyjność) Działanie 1.1D2 „Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność uzdrowiskową zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013” to kwota 8 955 740,30 PLN, natomiast kwota przyznanych środków unijnych to 2 963 213,91 PLN.

 

W ramach inwestycji przebudowy z rozbudową budynku szpitala uzdrowiskowego „Korab” odnowione zostały baza zabiegowa, jadalnia i oranżeria oraz powstała pierwsza w Polanicy- Zdroju siłownia plenerowa.

- Dzisiaj oddajemy w ręce  naszych pacjentów i gości nowoczesny obiekt w którym przygotowano ponad 70 miejsc w komfortowo urządzonych pokojach. Atrakcyjność oferty dodatkowo wzbogaca szeroka gama zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych np. w schorzeniach psychosomatycznych i mastektomii, pod opieką profesjonalnej kadry medycznej. Zespół Uzdrowisk Kłodzkich dzięki ciągłemu doskonaleniu swojej działalności, nie ustaje w dążeniu do jeszcze pełniejszej realizacji oczekiwań i potrzeb klientów. Wierzymy, że  nowoczesna baza oraz wysokie standardy świadczonych usług i produktów oferowanych klientom  pozwolą na zwiększenie przewagi konkurencyjnej i stałe wpisanie się naszej spółki na europejskiej mapie cenionych uzdrowisk – dodaje Jerzy Szymańczyk.

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.

Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko

Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i wellness.

 


 

Lubin, luty 2013 roku

Komunikat prasowy

 

Triatloniści ponownie w INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie

 

W dniach 23 lutego – 4 marca 2013 roku w INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie przebywać będzie grupa zawodników triathlonu LUFT TRI TEAM.

 

Hotel INTERFERIE w Szklarskiej Porębie to idealne miejsce do treningów dla sportowców. Profesjonalna baza sportowo-rekreacyjna oraz zaplecze w postaci infrastruktury odnowy biologicznej, stwarza znakomite warunki dla osób przygotowujących się kondycyjnie do największych wydarzeń sportowych.

 

- Sportowcy coraz częściej doceniają wyjątkowe położenie Szklarskiej Poręby, jej alpejski mikroklimat, który trenującym sportowcom pozwala osiągać szybszy wzrost wytrzymałości. A dodatkowym atutem tego regionu są nasze hotele, w tym INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie, który oferuje wyjątkową bazę treningową, w tym odpowiednich wymiarów basen, profesjonalnie wyposażoną siłownię i salę fitness, a także zabiegi odnowy biologicznej, hydroterapię oraz suchą saunę. Dlatego tym bardziej cieszy nas to, że od kilku miesięcy coraz częściej gościmy drużyny sportowe lub pojedynczych zawodników i możemy mieć ważny udział w ich rozwoju wytrzymałościowym - mówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarząd INTERFERIE S.A.

 

Założycielem i trenerem grupy Luft Tri Team jest Mikołaj Luft, wybitny polski zawodnik, który jest również trenerem osobistym wielu zawodników amatorów ze świata biznesu. Mikołaj Luft specjalizuje się obecnie w startach na długich dystansach. Reprezentował Polskę na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Los Angeles. We wspólnej pracy trenerskiej będzie pomagał mu pochodzący z Lubina były zawodnik triathlonu, a obecnie trener, Miłosz Kuszczak. Na zakończenie zgrupowania, zawodnicy wystartują w Międzynarodowym Biegu Piastów, ponieważ narciarstwo biegowe jest doskonałym uzupełnieniem treningu każdego triathlonisty.

 

- Jednym z kierunków rozwoju Szklarskiej Poręby, ze względu na usytuowanie,  jest sport. Dostrzegła to spółka INTERFERIE S.A., która w jednym ze swoich obiektów INTERFERIE Sport Hotel stwarza idealne warunki treningowe dla dyscyplin wytrzymałościowych. To przyciąga do miasta, a co za tym idzie, do hotelu najlepszych zawodników, zarówno z Polski, jak i z zagranicy – dodaje Dariusz Jurkowski, menadżer sportowy i zewnętrzny koordynator grup sportowych dla hoteli INTERFERIE.

 

Obecnie triathlon jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportu wśród amatorów. Zawodnicy którzy kończą karierę lub zaczynają starty na długim dystansie tworzą teamy. Często są to biznesmeni, aktorzy, osoby, które są spełnione zawodowo i poszukują dla siebie nowych wyzwań. Taką właśnie grupę stworzył Mikołaj Luft, a jedną z najlepszych zawodniczką w szesnastoosobowym teamie jest Joanna Susmanek, obecnie czwarta w Polsce na długim dystansie.

Zgrupowanie w INTERFERIE Sport Hotel zakończy się startem zawodników w narciarskim biegu Piastów, jako forma treningu uzupełniającego.

 

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 15 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.

 


 

Polanica-Zdrój, luty 2013 r.

Komunikat prasowy

 

Staropolanka sponsorem turnieju Davis Cup by BNP Paribas

 

Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, została oficjalnym sponsorem, a jednocześnie wyłącznym dostawcą wody turnieju Davis Cup 2013, który w tym roku odbywa się we Wrocławiu. Tym samym, woda sygnowana rozpoznawalną marką Staropolanka, już po raz kolejny zaangażowała się w prestiżowe wydarzenie sportowe o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale i międzynarodowym.

 

Tegoroczny turniej Davis Cup by BNP Paribas odbył się w dniach 1 – 3 lutego br. w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wszystkie mecze odbywały się przy pełnej hali - 5,5 tys. widzów i  były transmitowane na żywo przez Canal Plus.

 

Dzięki partnerstwu temu turniejowi, Staropolanka pojawiła się nie tylko w materiałach promocyjnych wydarzenia, ale także jej produkty były dostępne na terenie hali sportowej oraz na konferencjach prasowych z udziałem zawodników.

 

Zaangażowanie producenta wody mineralnej ziemi kłodzkiej w wydarzenia o charakterze sportowym, ogólnopolskim są zgodne ze strategią, jaką przyjęła Staropolanka w ubiegłym roku. Proces budowy ponadregionalnej rozpoznawalności brandu będzie długofalowy. Najważniejsze jest jednak to, że marka już dzisiaj ma ogromny potencjał i jest pozytywnie postrzegana na rynku. A osiągnięcie wyznaczonych w strategii celów biznesowych, będzie możliwe poprzez realizację działań o charakterze marketingowym, takich jak partnerstwo wydarzeniom sportowym.

 

***

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju.

 

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki Staropolanka pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu jej produkty różnią się między sobą smakiem i składem mineralnym. Ale mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. To najwyższej jakości wody mineralne, bogate w zrównoważoną ilość składników mineralnych, tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto produkty Staropolanki cechują również wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 


 

Polanica-Zdrój, 31 stycznia 2013 r.

Komunikat prasowy

 

Zostań EKO bohaterem ze Staropolanką

Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, zainicjowała konkurs „Zostań EKO bohaterem”. Konkurs nie bez powodu wystartował 30 stycznia.  Trzydziesty dzień miesiąca celowo ma wskazywać, że jest przynajmniej 30 powodów, dla których warto być EKO bohaterem, że istnieje przynajmniej 30 sposobów, aby dbać o środowisko i przynajmniej tyle samo metod, aby to zaprezentować innym.

 

Konkurs „Zostań EKO bohaterem” to już kolejna inicjatywa ekologiczna, podejmowana przez Staropolankę za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy konkursowej, na których przedstawione zostanie, jak internauci dbają o środowisko, jakie ekologiczne działania i inicjatywy podejmują, jakim szkodliwym wpływom dla środowiska się przeciwstawiają.

 

Technika, forma wykonania i przedstawienia prac konkursowych jest dowolna i zależy od inwencji autorów projektu. Prace mogą zostać wykonane w postaci filmów, zdjęć, rysunków, szkiców, kolaży, krótkich tekstów, wierszy, etc. Zaś jury konkursowe, jako najważniejsze kryterium oceny, przyjęło sposób i rodzaj podejmowanych działań ekologicznych oraz kreatywność w ich przedstawieniu.

 

- Nasze konkursy internetowe cieszą się ogromną popularnością wśród internautów, o czym świadczy liczba zgłoszeń w ramach poprzednich inicjatyw. Co więcej, poprzez propagowanie idei ekologii i dbałości o środowisko naturalne, budujemy świadomość społeczną na temat roli zdrowego odżywiania się i sięgania po naturalne produkty, takie jak woda Staropolanka. Liczymy, że i tym razem nasz konkurs spotka się z zainteresowaniem facebookowiczów, których pomysły dotyczące dbałości o ekologie w swoim otoczeniu, staną się inspiracją dla innych osób – mówi Robert Gąsiorek, Wiceprezes ds. Handlu i Produkcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

 

Na potrzeby konkursu Staropolanka stworzyła specjalną zakładkę na swoim fanpage’u facebookowym, która jest interaktywna, a poprzez to wyróżnia się i przyciąga wzrok internautów.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 24 lutego br. jury wyłoni trzech zwycięzców, a wyniki konkursu zostaną umieszczone w aplikacji na stronie konkursowej.

 

 

Więcej informacji:

Dominika Górska – Szymańska

Martis CONSULTING

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. kom. 510 24 86 37

 

 

***

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju.

 

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki Staropolanka pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu jej produkty różnią się między sobą smakiem i składem mineralnym. Ale mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. To najwyższej jakości wody mineralne, bogate w zrównoważoną ilość składników mineralnych, tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto produkty Staropolanki cechują również wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 


 

Lubin, styczeń 2013 roku

 

Komunikat prasowy

Interferie Sport Hotel przyjazny biegaczom

 

Interferie Sport Hotel w Szklarskiej Porębie, należący do giełdowej spółki hotelarsko – turystycznej Interferie S.A., otrzymał tytuł obiektu przyjaznego biegaczom oraz został oficjalnym hotelem V Maratonu Karkonoskiego, w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim.

Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim w ramach V Maratonu Karkonoskiego odbędą się w dniach 2-5 sierpnia br. w Szklarskiej porębie. Jednym z partnerów wydarzenia został Interferie Sport Hotel, należący do grupy hotelowej Interferie S.A. zaś patronat honorowy tego wydarzenia objęła Pani Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

W czasie trwania maratonu, Interferie Sport Hotel będzie gościł uczestników biegu, gości specjalnych, turystów, a także biuro organizacyjne zawodów, w tym przedstawicieli World Mountain Running Association oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W hotelu została także zaplanowana konferencja prasowa, inaugurująca to sportowe wydarzenie.

- Już po raz kolejny Interferie Sport Hotel ma możliwość partnerowania wydarzeniu sportowemu. Tym razem będziemy gościć uczestników V Maratonu Karkonoskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego regionu. Co więcej, zostaliśmy uhonorowani tytułem hotelu przyjaznego biegaczom. Ten certyfikat pozwoli nam w przyszłości angażować się w największe wydarzenia sportowe naszego Dolnego Śląska, a poprzez to promować nasze wysokiej jakości obiekty w całej Polsce, których hasłem przewodnim jest sport i zdrowie cały rok – mówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A., zarządzający hotelem Interferie Sport Hotel.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Długodystansowym Biegu Górskim wezmą udział narodowe reprezentacje wielu krajów z całego świata. Bieg rozpocznie się na dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie, a zakończy w Szrenicy. Uczestnicy maratonu pokonają dystans 44 kilometrów i zmierzą się z przewyższeniami +2150 metrów oraz -1380 metrów.

Natomiast na uczestników maratonu czeka komfortowy Hotel w Szklarskiej Porębie, położony na wysokości 700 m n.p.m. u stóp Szrenicy, największej góry zachodniej części Karkonoszy. Malownicza okolica jest prawdziwym rajem dla pasjonatów białego szaleństwa oraz miłośników górskich wypraw. Hotel jest kompleksem sportowo – zdrowotnym, gdzie każdy, niezależnie od wieku i pory roku, znajdzie coś dla siebie. Oferta Interferie Sport Hotelu, to szereg atrakcji rekreacyjno – sportowych oraz profilaktyczno – leczniczych, czyli Centrum Rekreacyjne z pełnowymiarowym basenem, salą fitness i siłownią; Centrum Odnowy Biologicznej z nowoczesnym Wellness Spa i gabinetami upiększająco – relaksującymi oraz Centrum Rehabilitacyjno – Lecznicze z nowoczesnym wyposażeniem, które umożliwia profesjonalne leczenie chorób narządów ruchu, reumatologicznych, neurologicznych i układu krążenia.

Zapisy uczestników maratonu rozpoczynają się 1 lutego 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy!

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 15 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.

 


 

 

Lubin, styczeń 2013 roku

 

Młodzieżowa Mistrzyni Świata w Interferie Sport Hotel

 

W dniach 13 – 23 stycznia br. Interferie Sport Hotel w Szklarskiej Porębie gościł Agnieszkę Jerzyk - Młodzieżową Mistrzynię Świata oraz uczestniczkę tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 

Interferie Sport Hotel w Szklarskiej Porębie, zarządzany przez giełdową spółkę hotelarsko – turystyczną INTERFERIE, przez 10 dni gościł mistrzynię świata, zapewniając jej profesjonalne warunki treningowe, zarówno na basenie, jak i na siłowni. W czasie treningów, triathlonistce przez cały czas towarzyszył trener – Paweł Barszczowski, który jednocześnie czuwa nad przygotowaniem fizycznym żużlowców z Unii Leszno.

 

Agnieszka Jerzyk, poza tytułem Młodzieżowej Mistrzyni Świata, jest również zwyciężczynią Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Rio de Janeiro w 2011 roku i sportową nadzieją na olimpijski medal w Rio de Janeiro w 2016 roku.

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 15 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.

 


 

V Karkonoski Festiwal Światła w Uzdrowisku Cieplice


27 stycznia br. Uzdrowisko Cieplice zaprasza na V Karkonoski Festiwal Światła. Magiczna atmosfera tego wydarzenia w najstarszym cieplickim zdroju w Polsce, od lat przyciąga tysiące widzów, oczarowanych pokazami laserów, świetlnymi iluminacjami oraz wieloma innymi atrakcjami towarzyszącymi.

 

Celem pomysłodawców Festiwalu jest budowanie rangi wydarzenia o charakterze ponadregionalnym, które stanie się turystyczną atrakcją i wizytówką Kotliny Jeleniogórskiej - również poza granicami Polski. Dlatego też tegorocznym partnerem Karkonoskiego Festiwalu Światła zostało Uzdrowisko Cieplice, które będąc częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, również buduje swoją rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale również w krajach sąsiadujących.

W tym roku, Festiwal będzie miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, a także pokazów z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii świetlnych, laserowych, graficznych i audiowizualnych w wykonaniu artystów i performerów. Organizatorzy wprowadzają nowe formy prezentacji światła, zarówno artystyczne, jak i technologiczne. Dla uczestników Festiwalu Światła zostały przygotowane atrakcyjne „świetlne niespodzianki”.


Serdecznie zapraszamy!

 

Informacje na temat Festiwalu oraz szczegółowy program znajdują się na:

http://www.kfs24.pl/pl/kfs-news/program-v-karkonoskiego-festiwalu-swiatla-i-tgfpp/120


Wrocław, 18 stycznia 2013 r.

 

Komunikat prasowy

Jarosław Kret gościł w dolnośląskich uzdrowiskach

W niedzielne przedpołudnie, w programie Polska według Kreta w TVP Info zostaną zaprezentowane dwa dolnośląskie uzdrowiska - Cieplice i Świeradów-Czerniawa, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. A wszystko to za sprawą znanego dziennikarza, globtrottera i prezentera pogody, Jarosława Kreta, który odwiedził obydwa kurorty, zachwycił się ich urokliwym położeniem oraz licznymi atrakcjami, a na antenie telewizji będzie o tym wszystkim opowiadał i zachęcał do ich odwiedzenia.

Jarosława Kreta nie trzeba nikomu przedstawiać – od wielu lat jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym prezenterem pogody w Polsce. Dzięki swojej pracy, a szczególnie dzięki ogromnej pasji podróżniczej, ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych, często bardzo egzotycznych zakątków świata. Ale chętnie odwiedza i promuje też polskie miejscowości turystyczne. Tym razem za swój cel obrał jedne z najpiękniejszych kurortów w Polsce – Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, położone w regionie Dolnego Śląska, gdzie spędził jedną ze styczniowych niedziel.

Gospodarze uzdrowisk zapoznali prezentera z bazą obydwóch uzdrowisk, w tym z Domami Zdrojowymi, infrastrukturą medyczną i rehabilitacyjną oraz szeroką gamą atrakcji dla przebywających gości. Sam również skorzystał z dostępnych zabiegów leczniczych, które bazują na bogactwie naturalnych surowców – m.in. z połczyńskiej borowiny, radonu w Świeradowie-Zdroju oraz leczniczej wody termalnej w Cieplicach. Zabiegi te mają nie tylko zdrowotne właściwości, ale także przywracają siły witalne, co jest szczególnie polecane tym gościom, którzy pobyt w uzdrowiskach chcą połączyć z aktywnością sportową.

Pan Jarosław Kret postanowił także skorzystać ze sprzyjającej zimowej aury i wybrał się na stok narciarski w Świeradowie-Zdroju, a następnie na Polanę Jakuszycką, mekkę narciarstwa biegowego w pobliżu Uzdrowiska Cieplice. Na koniec odwiedził cieplicki Park Zdrojowy, który dzięki zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji, jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

 

Przez cały dzień prezenterowi towarzyszyła kamera, dzięki czemu już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia, o godzinie 9:00, na antenie TVP Info w programie Polska według Kreta, widzowie będą mieli okazję poznać – Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, popularne kurorty z wieloletnią tradycją w regionie Dolnego Śląska, do których bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko polscy turyści, ale także zagraniczni sąsiedzi.

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania Uzdrowiska Cieplice oraz Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w porannym paśmie TVP Info, w programie Jarosława Kreta. Liczymy na to, że program będzie inspiracją dla widzów, którzy w przyszłości chętnie przyjadą do ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk i skorzystają z ich szerokiej oferty, najwyższej jakości usług leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych.

 

Kliknij na poniższy link aby obejrzeć program:

http://www.tvp.pl/vod/audycje/podroze/polska-wedlug-kreta/wideo/sudeckie-uzdrowiska-i-narciarstwo-20012013/9585552

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

 

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielm spółki INTERFERIE S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

 


Wrocław, 18 stycznia 2013 r.

 

Komunikat prasowy

Polska Grupa Uzdrowisk ponownie wspiera Kobiecanki

19 stycznia br. odbędzie się kolejna konferencja z cyklu Akademii Kobiet Zainspirowanych. Tym razem tematem przewodnim spotkania będą dzieci – ich zdrowie oraz wychowanie. Organizatorem III Akademii jest portal Kobiecanki.pl, który poprzez liczne inicjatywy, tworzy największą w regionie kobiecą społeczność. Głównym partnerem spotkania już tradycyjnie została Polska Grupa Uzdrowisk, zaś gośćmi specjalnymi będą Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy, wykładowca akademicki i autor poradników dla rodziców, znana m.in. z programu Superniania oraz Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Podczas tegorocznej Akademii wiodącym tematem będzie problem otyłości u dzieci i profilaktyki z tym związanej. Dlatego też do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni rodzice oraz grono doświadczonych specjalistów i lekarzy. Przedstawiciel Polskiej Grupy Uzdrowisk, dr Grzegorz Ferdynus, Dyrektor ds. Lecznictwa w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich zaprezentuje rolę lecznictwa uzdrowiskowego dzieci w systemie opieki zdrowotnej. Oprócz tego, podczas konferencji uczestnicy usłyszą o sposobach zdrowego odżywiania najmłodszych oraz przykładowych negatywnych skutkach picia napojów kolorowych. Dzięki obecności przedstawicieli Polskiej Grupy Uzdrowisk, goście będą mieli możliwość poznania szerokiej oferty turnusów odchudzających dla dzieci w dolnośląskich uzdrowiskach Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz specjalnych pobytów dla rodzin w Uzdrowiskach: Cieplice, Świeradów-Czerniawa oraz Połczyn.

- Akademie Kobiecanek coraz mocniej wpisują się w krajobraz regionu Dolnego Śląska, a poruszane tematy są odpowiedzią na problemy zdrowotne społeczeństwa. Dlatego też tym chętniej angażujemy się w partnerstwo tego rodzaju  spotkań. Oferta naszych ośrodków, wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, jest bardzo szeroka, a dzięki temu możemy ją kierować do osób w każdym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym również do rodzin z dziećmi. Co więcej, Akademie są dla nas również możliwością szerokiego dotarcia z informacją o wysokim standardzie naszej infrastruktury, świadczonych usług medycznych i rehabilitacyjnych oraz wyjątkowej ofercie turystycznej, do jeszcze większej liczby osób zainteresowanych pobytami w ośrodkach uzdrowiskowych mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu, KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Najbliższa Akademia pod hasłem „Zdrowy maluch na 6!” to jedyne w swoim rodzaju spotkanie rodziców z gronem doświadczonych specjalistów i lekarzy. Oprócz problematyki otyłości, poruszone zostaną kwestie wychowawcze oraz temat coaching’u rodzicielskiego, o czym opowie Dorota Zawadzka. Nie zabraknie też licznych atrakcji dla uczestników spotkania. W ramach tematu zdrowego odżywiania odbędzie się pokaz mistrza kuchni, który zaprezentuje, jak gotować zdrowo i ze smakiem. W programie znajdą się również pokazy kosmetyczne i taneczne, a także zostaną zorganizowane stoiska promocyjne, w tym Polskiej Grupy Uzdrowisk, gdzie przedstawiciele będą odpowiadali na pytania zainteresowanych i promowali ofertę poszczególnych ośrodków oraz zapraszali do ich poznania. Oprócz tego, w ramach stoiska PGU promowana będzie również Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, której produkty będą dostępne dla wszystkich uczestników wydarzenia. A wszyscy ci, którzy odwiedzą stoisko Polskiej Grupy Uzdrowisk i wypełnią formularz, będą mieli szansę wygrania atrakcyjnych cenowo  zimowych, rodzinnych pobytów w jednym z uzdrowisk w czasie trwania tegorocznych ferii.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych:

III Akademia Kobiet Zainspirowanych

„Zdrowy maluch na 6!”

Hotel Maria w Wałbrzychu

Sala Marysieńka

19 stycznia 2013 roku (sobota), 10:00 – 15:00

Wstęp wolny!

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.

Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko

Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i wellness.

 


Polanica-Zdrój, styczeń 2013 r.

Komunikat prasowy

 

Dwucyfrowy wzrost Staropolanki w 2012 roku

 

Prognozowany znaczący wzrost Staropolanki w 2012 roku stał się faktem. Naturalna woda mineralna, produkowana w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich, należąca do funduszu KGHM TFI  odnotowała w ubiegłym roku dwucyfrowy ilościowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2011 roku.

 

Dla Staropolanki, najwyższej jakości wody mineralnej ziemi kłodzkiej, rok 2012 był wyjątkowy pod kilkoma względami. Po pierwsze, została opracowana trzyletnia strategia rozwoju, według której firma z regionalnej rozwija się w firmę o charakterze ogólnopolskim. Proces rozwoju brandu Staropolanki będzie długofalowy z wykorzystaniem jej ogromnego potencjału i pozytywnego wizerunku wśród konsumentów. Po drugie, Spółka pomimo swojej obecności w większości sieci handlowych w Polsce, stale prowadzi rozmowy z kolejnymi partnerami handlowymi, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, oraz zbudowała odpowiednie struktury handlowe dla poszczególnych kanałów sprzedaży. Trzecim obszarem, na który Staropolanka położyła akcent w ubiegłym roku, to skuteczne zdobywanie i poszerzanie swoich udziałów w rynku HoReCa, do którego Spółka chce podchodzić w bardzo zindywidualizowany sposób.

 

- Dla Staropolanki zakończony 2012 rok możemy uznać za bardzo udany. Pomimo nienajlepszego sezonu letniego, który w tym roku nie sprzyjał wzrostom sprzedaży na rynku wód i napojów, udało się nam wybić ponad tendencje rynkowe i osiągnąć dwucyfrowy ilościowy wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na pewno nie byłoby to możliwe bez podjęcia odpowiednich działań, takich jak zmiany strukturalne, stworzenie profesjonalnego działu handlowego oraz najważniejsze,  wdrożenie nowej strategii dla Staropolanki, zmierzającej do stworzenia producenta wody o rozpoznawalności ogólnopolskiej z ponadregionalnej. Efekty tego są dla nas satysfakcjonujące i jestem przekonany, że ta tendencja utrzyma się również w tym roku, pomimo nienajlepszych prognoz gospodarczych – mówi Robert Gąsiorek, Wiceprezes ds. Handlu i Produkcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

 

Szacujemy, że cały rynek wody w Polsce w 2012 roku wzrósł niewiele ponad inflację, co spowodowało, że udziały Staropolanki w rynku dynamicznie wzrosły na tle konkurencji. Co więcej, nowa strategia Spółki zakłada, że Staropolanka w przeciągu trzech lat, powinna dołączyć do pierwszej piątki głównych graczy rynku wody w kraju.

- Rynek wody jest jednym z najbardziej perspektywicznych w Polsce. Badania wskazują, że woda będzie zdecydowanie częściej wybieranym produktem w przyszłości, aniżeli inne napoje. Co więcej, możemy spodziewać się rozwoju rynku wód tzw. funkcjonalnych, czyli bazujących na naturalnych wodach mineralnych lub źródlanych. Dlatego też naturalne wody mineralne produkowane przez Staropolankę będą coraz częściej wybierane przez klientów. To, co zdeterminuje wybór produktów Staropolanki spośród pozostałych marek, to zdecydowanie ich bogactwo w minerały, tak niezbędne w codziennej, prawidłowej diecie każdego człowieka.

Poza tym, przyszłość naszej branży to również tendencje konsolidacyjne. Dlatego też stale obserwujemy i analizujemy wszystkie ruchy konkurencji i jeżeli będą korzystne okazje, to z pewnością z nich skorzystamy dodaje Robert Gąsiorek.

 

Więcej informacji:

Dominika Górska – Szymańska

Martis CONSULTING

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. kom. 510 24 86 37

 

 

***

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju.

 

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki Staropolanka pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu jej produkty różnią się między sobą smakiem i składem mineralnym. Ale mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. To najwyższej jakości wody mineralne, bogate w zrównoważoną ilość składników mineralnych, tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto produkty Staropolanki cechują również wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 


 

Polanica-Zdrój, styczeń 2013 roku

Komunikat prasowy

STAROPOLANKA laureatem Superbrands Created in Poland

STAROPOLANKA, wysokiej jakości naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej, otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Superbrands Created in Poland 2013. W kategorii soki, napoje, wody, kłodzka marka została oceniona przez konsumentów, jako jeden z topowych brandów na polskim rynku.

To pierwsza edycja konkursu, który jest przeznaczony wyłącznie dla marek, które powstały w Polsce, niezależnie od kraju pochodzenia kapitału właścicielskiego. Superbrands Created in Poland jest dodatkową inicjatywą organizatorów konkursu Superbrands. Wyróżnienie w konkursie Superbrands Created in Poland otrzymują marki, które w badaniu konsumenckim zostały ocenione powyżej średniej w danej kategorii. W badaniu pod uwagę była brana skłonność do polecenia danej marki.

- Nagroda Superbrands Created in Poland jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Po pierwsze ze względu na prestiż samego konkursu Superbrands, który w Polsce cieszy się dużym uznaniem. Po drugie, to potwierdzenie dla Staropolanki, że z roku na rok staje się coraz silniejszym brandem ogólnopolskim, a najwyższa jakość jej produktów jest doceniana przez klientów – mówi Robert Gąsiorek, Wiceprezes ds. Handlu i Produkcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 15 tys. respondentów przez instytut badawczy GfK Polonia, na zlecenie organizacji Superbrands. Badani musieli wskazać marki, które dobrze znają i które poleciliby innym osobom.

Organizacja Superbrands powstała w 1994 roku w Wielkiej Brytanii i obecnie działa już w 87 krajach na całym świecie. W Polsce jest obecna od 2004 roku i do tej pory odbyło się sześć edycji konkursu. Głównym celem inicjatywy Superbrands jest promocja idei brandingu poprzez nagradzanie i opisywanie drogi do sukcesu najsilniejszych marek na świecie.

***

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju.

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki Staropolanka pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu jej produkty różnią się między sobą smakiem i składem mineralnym. Ale mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.

Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. To najwyższej jakości wody mineralne, bogate w zrównoważoną ilość składników mineralnych, tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto produkty Staropolanki cechują również wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.

 


Połczyn-Zdrój, 10 stycznia 2013 r.

 

Komunikat prasowy

Jeśli brydż, to tylko w Uzdrowisku Połczyn!

 

W dniach 11 - 20 stycznia br. w Uzdrowisku Połczyn odbędzie się Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy. To już piąte tego typu wydarzenie, organizowane przez kurort, mające na celu połączenie pobytów leczniczych i rehabilitacyjnych, z rozrywką, czyli grą w brydża. To wyjątkowa oferta połczyńskiego zdroju, ciesząca się od lat dużą popularnością, skierowana szczególnie do miłośników tego karcianego sportu. W tym roku uczestnicy Kongresu Brydżowego mogą liczyć na wyjątkowe nagrody, z uwagi na to, że partnerstwo nad wydarzeniem objęły pozostałe uzdrowiska, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz spółka hotelarsko - turystyczna INTERFERIE oraz hotel INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu, które przekazały specjalne vouchery rabatowe na pobyty w swoich ośrodkach.

Co roku, Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy przyciąga wielu uczestników z całego kraju. Tym razem, jak wynika z potwierdzonych rezerwacji, organizatorzy będą mieli okazję gościć prawie dwustu graczy, nie tylko z Polski, ale również z innych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Australii – w tym 160 gości przebywających w ramach stałego pobytu oraz 40 dodatkowych uczestników, którzy przyjadą specjalnie na czas trwania rozgrywek.

W trakcie Kongresu turnieje będą rozgrywane każdego dnia, w różnych kategoriach. W pozostałym czasie uczestnicy będą mogli korzystać z bogatej bazy zabiegowej Uzdrowiska Połczyn, w tym także z basenu, sauny oraz z zabiegów SPA. Oprócz tego organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dodatkowe, takie jak przedstawienia teatralne, ognisko, czy biesiadę brydżową. Podsumowaniem wydarzenia, będzie uroczysty bankiet, zamykający wydarzenie.

- Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam stworzyć doroczne wydarzenie brydżowe, które wśród miłośników tej gry, kojarzone jest z Połczynem. Oczywiście jako uzdrowisko, chcemy być w pierwszej kolejności postrzegani, jako kurort oferujący najwyższej jakości zabiegi oraz produkty uzdrowiskowe. Natomiast dzięki Kongresowi Brydżowemu stajemy się rozpoznawalni, nie tylko wśród potencjalnych kuracjuszy ale również wśród miłośników tego sportu. A to sprzyja większemu napływowi gości zarówno do uzdrowiska, jak i miasta oraz buduje markę połczyńskiego zdroju, a co za tym idzie markę Polskiej Grupy Uzdrowisk, rozpoznawalnych już w kraju i za granicą. Ponadto, nasi goście mogą liczyć nie tylko na udział w turniejach i dobrą zabawę, ale również na poprawę zdrowia pod okiem wykwalifikowanego personelu, a także relask i wypoczynek, atrakcyjne nagrody oraz miłe wspomnienia – mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn.

Uzdrowisko Połczyn dzięki temu, że jest częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM I FIZAN, może liczyć na wartościowe partnerstwo przy organizacji Uzdrowiskowego Kongresu Brydżowego. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać ofertę ośrodków należących do spółki INTERFERIE oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA w Śwonoujściu. Natomiast po zakończeniu rozgrywek brydżowych zaplanowane zostało losowanie - dla wszystkich uczestników Kongresu, którzy wezmą w nim udział, przewidziane zostały atrakcyjne nagrody w postaci voucherów pobytowych w wybranych ośrodkach Polskiej Grupy Uzdrowisk, sieci hoteli INTERFERIE oraz w hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

V Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy 2013 11 – 20 stycznia 2013 roku

Uzdrowisko Połczyn

ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn-Zdrój

Program oraz regulamin uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej:

www.uzdrowisko-polczyn.pl

Serdecznie zapraszamy!

 


 

Wrocław, 28 listopada 2012 r.

Komunikat prasowy

Polska Grupa Uzdrowisk na rzecz seniorów

 

28 listopada br. Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, jako reprezentant Polskiej Grupy Uzdrowisk, będzie partnerem konferencji „Rola seniorów w rozwoju społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska”. Uzdrowiska, należące do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które oferują liczne zabiegi leczniczo – rehabilitacyjne, kierując tym samym ofertę również do seniorów, stają się idealnym partnerem w dyskusji na temat aktywizacji społecznej i zawodowej osób starszych.

Konferencja „Rola seniorów w rozwoju społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska” jest organizowana przez zespół projektu „Twoja wiedza. Twoja firma. Zarzuć sieć współpracy”, który stawia sobie za cel transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki i biznesu oraz promowanie współpracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Dolnego Śląska. Dlatego też, podczas konferencji zaproszeni goście będą poruszali zagadnienia związane z potencjałem osób starszych, współpracą pomiędzy podmiotami organizującymi zajęcia dla seniorów oraz tematykę, czy firmy oferujące konkretne produkty dla grupy docelowej tzw. III-wieku korzystają z wiedzy eksperckiej osób, zajmujących się naukowo tym obszarem.

W ramach konferencji odbędą się prezentacje zaproszonych organizacji i podmiotów gospodarczych, partnerujących temu wydarzeniu. Jednym z nich będzie Polska Grupa Uzdrowisk. Uzdrowiska: Połczyn, Cieplice oraz Świeradów-Czerniawa, a także główny reprezentant - Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, będą miały możliwość prezentacji swojej bieżącej oferty pobytowej na specjalnie przygotowanym stoisku wystawienniczym, w tym także bardzo atrakcyjnej oferty świąteczno – noworocznej. Przedstawiciel Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich będzie przekazywał uczestnikom konferencji materiały informacyjno – promocyjne, a także udzieli szczegółowych informacji na temat oferty poszczególnych zdrojów. Co więcej, na stoisku wystawienniczym będzie można również pozyskać informacje na temat Staropolanki, naturalnej wody mineralnej, produkowanej przez Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. Obecnie Staropolanka, dzięki wielowiekowej tradycji uzdrowiskowej, w społeczeństwie postrzegana jest, jako marka najwyższej jakości wody mineralnej, która jest podstawowym składnikiem zdrowej diety dla osób w każdym wieku. Dlatego też, poprzez partnerstwo Polskiej Grupy Uzdrowisk, nie mogło zabraknąć Staropolanki  podczas wydarzenia poświęconego tematyce aktywności i potencjałowi seniorów regionu Dolnego Śląska.

 

Konferencja „Rola seniorów w rozwoju społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska”

28 listopada 2012 roku (środa) w godz. 12.00 - 15.00

Międzynarodowe Centrum Konferencyjne ”Krzyżowa”

Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze

 


Wrocław, 26 listopada 2012 r.

 

Komunikat prasowy

Polska Grupa Uzdrowisk podczas Dolnośląsko – Saksońskiego Forum Turystycznego

27 listopada br. we Wrocławiu odbędzie się już po raz trzeci Dolnośląsko – Saksońskie Forum Turystyczne. Wśród zaproszonych instytucji znalazła się Polska Grupa Uzdrowisk, należąca do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, skupiająca w swoich ramach Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska: Cieplice, Połczyn i Świeradów – Czerniawa, które wspólnie oferują największą bazę hotelową oraz ofertę uzdrowiskową w Polsce. To międzynarodowe forum turystyczne będzie wyjątkową okazją do prezentacji specjalnych propozycji ośrodków, ze szczególnym zaakcentowaniem pobytów świątecznych i noworocznych w uzdrowiskach.

Dolnośląsko – Saksońskie Forum Turystyczne jest kontynuacją rozpoczętej w maju 2010 roku inicjatywy Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, która postawiła sobie za cel wspieranie rozwoju gospodarczego regionu, zarówno poprzez aktywne działania w obszarze dolnośląskiej turystyki i kultury, jak i prowadzenie dyskusji na temat strategii rozwoju turystycznego regionu, jego promocji i inicjowania projektów współpracy międzyregionalnej.

- Obecność Polskiej Grupy Uzdrowisk podczas tego ważnego wydarzenia branżowego, jakim jest Dolnośląsko – Saksońskie Forum, jest docenieniem turystycznej roli, jaką odgrywają nasze ośrodki w regionie Dolnego Śląska. Uczestnictwo w Forum będzie nie tylko okazją do zaprezentowania bieżącej oferty naszych uzdrowisk, ale również platformą wymiany informacji oraz ewentualnej współpracy z innymi podmiotami, działającymi w obszarze turystyki, a poprzez to przyczyni się do ciągłego doskonalenia naszej oferty pobytowej oraz zabiegowej – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Do udziału w III Dolnośląsko - Saksońskim Forum Turystycznym zaproszono organizacje i instytucje wspierające rozwój turystyki i kultury, przedstawicieli władz samorządowych, izby turystyczne oraz stowarzyszenia branżowe z obu regionów. Współpraca międzyregionalna Dolnego Śląska i Saksonii z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia, pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy obu regionów oraz ich wzajemną współpracę. Efektem tego jest systematyczne umacnianie wizerunku miejscowości uzdrowiskowych jako atrakcyjnych turystycznie miejsc nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

 

- W okresie bożonarodzeniowym i sylwestrowo - noworocznym nasze uzdrowiska z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno Polacy, jak i turyści z krajów sąsiadujących, coraz częściej doceniają walory naszych ośrodków oraz miejscowości uzdrowiskowych, gdzie mogą połączyć wypoczynek z aktywnością sportową oraz zabiegami wellness i SPA. Co więcej, rosnąca liczba gości w uzdrowiskach PGU jest dowodem na to, że nasze działania inwestycyjne zmierzają w dobrym kierunku. A uczestnictwo w międzynarodowych wydarzeniach branżowych daje okazję do ich szerokiej promocji dodaje Marcin Chmielewski.

 

Forum organizowane jest od trzech lat przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach działań upowszechniających turystykę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

W czasie trwania tego wydarzenia Polską Grupę Uzdrowisk będzie reprezentował Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. Na stoisku promocyjnym prezentowana będzie nie tylko oferta kłodzkich zdrojów, ale także szeroka propozycja pobytowa pozostałych uzdrowisk, tworzących Polską Grupę Uzdrowisk. Uczestnicy Forum otrzymają materiały promocyjne oraz aktualne propozycje, w tym także świąteczno – noworoczne. Natomiast przedstawiciele Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich będą udzielali odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych, zarówno z Polski jak i z Niemiec.

III Dolnośląsko – Saksońskie Forum Turystyczne

27 listopada 2012 roku (wtorek), w godz.10.00 – 17.00

Centrum Konferencyjne Hotelu Haston City, ul. Irysowa 1-3, Wrocław

Serdecznie zapraszamy!

 


Wrocław, Połczyn-Zdrój, 20 listopada 2012 r.

 

Komunikat prasowy

Uzdrowisko Połczyn na targach turystycznych w Lipsku

Już po raz kolejny Uzdrowisko Połczyn będzie uczestnikiem międzynarodowych targów turystycznych Touristik & Caravaning International 2012, które w tym roku odbędą się w dniach 21 – 25 listopada br. w Lipsku. Co więcej, połczyński zdrój będzie nie tylko prezentował swoje walory turystyczne i ofertę uzdrowiskową, ale będzie również reprezentantem Polskiej Grupy Uzdrowisk, należącej do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, a w skład której wchodzą, poza Uzdrowiskiem Połczyn, również Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa.

Touristik & Caravaning International, to drugie, po ITB Berlin, największe konsumenckie, międzynarodowe targi turystyczne w Niemczech. To branżowe wydarzenie jest szczególnie istotne dla polskich przedsiębiorców oraz instytucji turystycznych ze względu na bliskość polskiej granicy i duże zainteresowanie polską ofertą turystyczną ze strony mieszkańców Niemiec. Polska posiada już ugruntowaną pozycję na zagranicznych rynkach turystycznych. Dlatego też Polska Organizacja Turystyczna od lat organizuje Polskie Stoisko Narodowe podczas targów, w ramach którego przedsiębiorstwa branżowe mają możliwość szerokiej, a jednocześnie spójnej komunikacji na temat swoich ofert, produktów, czy usług.

- Na targach co roku obecne są wszystkie znaczące firmy branży turystycznej z całego świata. Dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć. Jestem przekonany, że szeroka promocja usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej w jeszcze szerszym stopniu przyciągnie do nas turystów z Niemiec oraz pozostałych krajów sąsiadujących z nami, a równoczesnie będzie okazją do rozwoju współpracy biznesowej pomiędzy naszymi przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, a partnerami i kontrahentami z Niemiec mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn S.A., wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Targi turystyczne Touristik & Caravaning International z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W 2011 roku targi gościły ponad tysiąc wystawców, rezprezentujących 42 kraje z całego świata, natomiast zainteresowanych ofertą turystyczną było aż 69 tysięcy osób. Organizatorzy szacują, że w tym roku liczby te będą jeszcze wyższe.

 

- Rosnące zainteresowanie wypoczynkiem w polskich miejscowościach turystycznych, to bardzo dobry wskaźnik dla naszych uzdrowisk. Rosnąca liczba turystów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy, którą już odczuwamy, idzie w parze ze stale poprawiającą się infrastrukturą naszych ośrodków, ich rozbudową, poprawą standardów hotelowych oraz powstawaniem centrów SPA i welllnes. Powstają specjalne oferty pobytowe dla klientów pełnopłatnych, w tym oferty szyte na miarę. Dzięki czemu, w naszych uzdrowiskach każdy znajdzie specjalną ofertę dla siebie dodaje Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Polskiego Stoiska Narodowego, na którym Uzdrowisko Połczyn będzie prezentowało nie tylko swoją ofertę, ale także szeroką propozycję pobytową pozostałych uzdrowisk dolnośląskich, tworzących Polską Grupę Uzdrowisk! Na odwiedzających czekają liczne materiały promocyjne oraz aktualne oferty, a także przedstawiciele połczyńskiego zdroju, gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych osób.

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne

TOURISTIK & CARAVANING INTERNATIONAL

21-25 listopada 2012

Kompleks wystawienniczy Targów Lipskich, Messeallee 1, D-04356 Lipsk

Hala 5, numer stoiska I 24

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

 

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielm spółki INTERFERIE S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich na rzecz zdrowia kobiet

Kłodzko, 26 października 2012 r.

Komunikat prasowy

W dniach 26 – 27 października br. w Kłodzku odbędą się Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego, które w tym roku będą przebiegać pod hasłem „Zdrowie Kobiet”. Jednym z partnerów, a jednocześnie promotorów zdrowego stylu życia w czasie trwania tego wydarzenia, będzie Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy, który tworzą trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego: Polanica - Zdrój, Duszniki - Zdrój i Kudowa – Zdrój, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

O tym, jak ważną rolę w życiu ludzi odgrywa dbałość o zdrowie, nie trzeba szczególnie przekonywać. Jednocześnie zdrowie publiczne w coraz większym stopniu staje się priorytetowym, rozwijającym się obszarem polityki społecznej. Dlatego też instytucje samorządowe w Kłodzku podjęły decyzję o zainaugurowaniu konferencji, podejmującej tematykę profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia kobiet. Stąd wśród partnerów tego wydarzenia nie mogło zabraknąć Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, który w swojej szerokiej gamie zabiegów leczniczych i usług rehabilitacyjnych, posiada również ofertę ukierunkowaną na leczenie chorób kobiecych.

Co więcej, te dwa dni konferencji oraz wydarzeń towarzyszących będą również wyjątkową okazją promocji oferty nie tylko Zespołu, ale również pozostałych uzdrowisk wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Zdroje w Cieplicach, Połczynie oraz Świeradowie, w swoich ofertach posiadają zabiegi, w tym specjalistyczne, przeznaczone dla Pań.

 

Dzięki temu uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk, tworząc wspólnie mapę ośrodków w całej Polsce, oferują jedno z najszerszych spektrum usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, zarówno w skali kraju, jak i Europy. A wychodząc naprzeciw potrzeb klientów, swoje zabiegi poszerzają o usługi z zakresu SPA i wellness oraz zabiegi z wykorzystaniem naturalnych produktów leczniczych, takich jak borowina, czy wody mineralne, a także oferują atrakcyjne pakiety tradycyjnych pobytów wypoczynkowo - rekreacyjnych, jak i okolicznościowych, świątecznych i noworocznych. O tym wszystkim będą mogli się dowiedzieć uczestnicy Powiatowych Dni Zdrowia Publicznego, którzy odwiedzą stoisko promocyjne Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich.

 

- Obecność Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich podczas tego wydarzenia jest wyjątkową okazją, nie tylko do promowania naszych usług lecznictwa uzdrowiskowego oraz przedstawienia oferty skierowanej do kobiet, ale także prezentowania naszych ośrodków, jako partnerów kampanii promujących zdrowie, w które zawsze chętnie się angażujemy. Obecnie choroby nowotworowe, w tym szczególnie rak szyjki macicy, czy rak piersi, stają się chorobami cywilizacyjnymi. Dlatego jesteśmy zawsze gotowi do włączania się w kampanie promujące profilaktykę zdrowotną oraz wczesne wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych. Wierzę też, że takie akcje mają olbrzymie przełożenie na decyzje kobiet o badaniach kontrolnych, takich jak cytologie i mammografie. A te Panie, które są już po zabiegach, mają możliwość podjęcia decyzji o rehabilitacji, prowadzonej w naszych uzdrowiskach, w ramach której nasi specjaliści pomogą im wrócić do pełnej sprawności, tak ważnej w codziennym życiu – mówi Jerzy Szymańczyk, Prezes Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Tegoroczne kłodzkie Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego zostały rozłożone na dwa dni i podzielone tematycznie. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja pod hasłem „Rola zdrowia kobiet w zdrowiu publicznym”, a wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. programy wczesnego wykrywania raka piersi oraz raka szyjki macicy, promocja zdrowia, jako jednego z zadań samorządów oraz problem chorób nowotworowych w powiecie kłodzkim. A prelegentami będą przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy – Zdroju, a także pracownicy lokalnego samorządu i fundacji, wspierających kobiety.

Natomiast drugi dzień odbędzie się pod hasłem „Dbaj o zdrowie – bądź piękna” w Galerii Twierdza Kłodzko. W ramach promocji zdrowia zostanie zorganizowany m.in. Marsz Różowej Wstążeczki, nauka samobadania piersi na fantomie, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także porady żywieniowe. Goście odwiedzający Twierdzę Kłodzką będą mieli okazję zapoznać się w punktach wystawienniczych z prezentacją usług medycznych oraz ofert SPA, świadczonych przez uzdrowiska z grupy PGU.

 

Honorowy patronat nad Powiatowymi Dniami Zdrowia Publicznego objęli Monika Wielichowska i Jakub Szulc, Posłowie na Sejm RP oraz Maciej Awiżeń, Starosta Kłodzki. Natomiast patronem merytorycznym wydarzenia została Ogólnopolska Organizacja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości”.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie Panie, którym dedykowane jest to wydarzenie do odwiedzenia stoiska promocyjnego Polskiej Grupy Uzdrowisk, Na wszystkich czekają liczne materiały informacyjne oraz prezenty – vouchery pobytowe w uzdrowiskach!

Tour Salon Poznań 2012

Wrocław, 23 października 2012 r.

Komunikat prasowy

Polska Grupa Uzdrowisk oraz INTERFERIE uczestnikami targów Tour Salon

W dniach 24 – 27 października br. w Poznaniu odbędzie się 23. edycja Targów Regionów i Produktów Regionalnych 2012. W charakterze wystawców oraz uczestników tego wydarzenia wezmą udział spółki należące do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, w tym Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa, które tworzą Polską Grupę Uzdrowisk (PGU), a także spółka hotelarsko – turystyczna INTERFERIE, gdzie zostanie zaprezentowana oferta w jednym z paneli targów „wySPA Zdrowia”.

Co roku, podczas dwóch pierwszych dni branżowych, Tour Salon gromadzi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz kilka tysięcy uczestników - zarówno inwestorów, przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej, jak i klientów indywidualnych, poszukujących pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu, którym dedykowane są dwa ostatnie dni targów. Dzięki temu wydarzenia towarzyszące targom skrojone są na miarę potrzeb dwoch różnych grup odwiedzających.

Targi są miejscem, gdzie uczestnicy prezentują potencjał turystyczny krajów, regionów oraz najnowsze oferty rekreacyjno – wypoczynkowe. To również miejsce spotkań biznesowych, dające możliwość nawiązywania nowych kontaktów wśród przedstawicieli branży. Dlatego też wśród wystawców nie mogło zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, która w swoich ramach skupia największe, a zarazem najpiękniejsze ośrodki uzdrowiskowe w Polsce. W ramach projektu „wySPA Zdrowia” zaprezentuje się także spółka INTERFERIE, która posiada kilkanaście hoteli, zlokalizowanych w urokliwych regionach Polski, a jednocześnie będzie to okazja dla szerokiej komunikacji nowej strategii spółki oraz jej hasła „Sport i zdrowie przez cały rok”, które wpisuje się w całoroczną ofertę poszczególnych obiektów.

- Tour Salon to wyjątkowa okazja dla spółki INTERFERIE oraz grupy uzdrowisk, zarządzanych przez KGHM I FIZAN, do zaprezentowania swojej oferty tak szerokiej publiczności, jaka będzie obecna podczas czterech dni targów. Liczymy na zainteresowanie zarówno ze strony przedstawicieli branży turystycznej oraz potencjalnych inwestorów, związanych z rozwojem rynku usług turystyki uzdrowiskowej, jak również osób prywatnych, które chętnie skorzystają z ofert nowocześnie zarządzanych oraz doinwestowanych ośrodków uzdrowiskowych i obiektów hotelowych, świadczących nie tylko usługi lecznicze, czy rehabilitacyjne, ale również tradycyjnej turystyki i rekreacji – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela spółki INTERFERIE oraz Polskiej Grupy Uzdrowisk.

W tym roku organizatorzy zaplanowali obecność m.in. narodowych ośrodków turystycznych, biur podróży oraz gestorów bazy hotelowej. Natomiast w ramach programu poruszane będą takie obszary tematyczne, jak: Turystyka Aktywna – Extreme, Turystyka Biznesowa, a dodatkowo  będą prezentowane nowoczesne obiekty z salami konferencyjnymi, centra konferencyjne oraz sprzęt do ich obsługi, a także Ekspozycja Autokarów.

W programie przewidziany jest również panel „wySPA Zdrowia", gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze oferty obiektów SPA i wellness oraz uzdrowisk i hoteli. Ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk będą miały możliwość przedstawienia swojej szerokiej oferty lecznictwa uzdrowiskowego, bazującego na unikatowych i wyjątkowych w skali Europy naturalnych zasobach leczniczych, takich jak wody mineralne i borowina, a także usług w zakresie SPA i wellness, świadczonych przez wykwalifikowaną kadrę w każdym z obiektów. Co więcej, zarówno INTERFERIE, jak również PGU podczas targów będą zachęcały odwiedzających stoisko promocyjne do zapoznania się i skorzystania z ich ofert specjalnych, takich jak pobyty świąteczne oraz noworoczne, a także z pakietów urodzinowych, czy specjalnie przygotowywanych na życzenie klientów pobytów wczasowo - rekreacyjnych. Co więcej, w punkcie wystawienniczym spółka INTERFERIE będzie miała wyjątkową okazję zaprezentowania oraz zaproszenia gości do swojej najnowszej inwestycji, jaką jest Hotel INTERFERIE w Świeradowie Zdroju, czyli Family Resort. Już w grudniu tego roku zostanie tam otwarty nowoczesny kompleks – aquapark, wyposażony w liczne atrakcje sportowe, zabiegowe i rekreacyjne, które zapewnią ciekawy wypoczynek gościom w każdym wieku. Uzupełnieniem tego będą sauny: parowa, sucha oraz infrared, a także łąka solarna oraz kilkanaście gabinetów zabiegowych oraz gabinet kosmetyczny.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska „wySPA Zdrowia” Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz INTERFERIE! Na odwiedzających czekają liczne materiały promocyjne oraz aktualne oferty pobytów, a także przedstawiciele uzdrowisk i hoteli, gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych osób.

Tour Salon - Targi Regionów i Produktów Regionalnych 2012, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielm spółki INTERFERIE S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

Komunikat prasowy

Wrocław, październik 2012 r.

Komunikat prasowy

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa partnerami konferencji pediatrycznej

13 października br. już po raz kolejny odbędzie się naukowo – szkoleniowa konferencja pediatryczna, organizowana przez Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, skierowana do lekarzy dziecięcych. W ramach konferencji przewidziane zostały liczne wykłady lekarzy specjalistów, a wśród nich panelistami będą również przedstawiciele uzdrowisk, wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, które w ramach swoich profili, oferują usługi lecznicze skierowane do dzieci.

W tegorocznej konferencji pediatrycznej, która odbędzie się w Hotelu im. Jana Pawła II we Wrocławiu, swój udział zgłosiło ponad 150 oczestników oraz kilkunastu prelegentów, a wśród nich lekarze różnych specjalizacji. Prelegentami będą także przedstawiciele Polskiej Grupy Uzdrowisk: dr Justyna Schmidt, Ordynator Szpitala Uzdrowiskowego dla Dzieci w Uzdrowisku Świeradów - Czerniawa oraz dr Grzegorz Ferdynus, Dyrektor ds. Lecznictwa Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. W trakcie dwóch wykładów zaprezentują oni rolę leczenia uzdrowiskowego dzieci w systemi opieki zdrowotnej, w oparciu o doświadczenia zarówno Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, jak i Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa.

- Cieszy nas fakt, że razem z Zespołem Uzdrowisk Kłodzkich będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszej oferty leczniczej, skierowanej do dzieci, szczególnie podczas tak prestiżowej konferencji pediatrycznej.To wyjątkowa okazja do promocji naszej szerokiej działalności uzdrowiskowej, a jednocześnie przedstawienie roli, jaką  uzdrowiska odgrywają w leczeniu różnorakich schorzeń u dzieci, szczególnie wśród lekarzy, którzy, jako pierwsi mają kontak z małymi pacjentami. Dzięki aktywnej obecności naszych uzdrowisk podczas tego typu wydarzeń liczymy na wzrost świadomości społeczeństwa na temat wyjątkowych wartości lecznictwa uzdrowiskowego w całym procesie leczenia, nie tylko tych najmłodszych pacjentów – mówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Oprócz udziału merytorycznego w konferencji, Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa oraz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich będą miały możliwość promocji swoich ofert uzdrowiskowych, wypoczynkowych oraz turystycznych na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjno – promocyjnym. Podczas trwania konferencji w punkcie informacyjnym będą prezentowane materiały promocyjne poszczególnych uzdrowisk. Oprócz tego, przez cały czas trwania konferencji będą obecne osoby, reprezentujące Polską Grupę Uzdrowisk, które będą udzielały informacji osobom zainteresowanym, będą odpowiadały na pytania oraz zapraszały do zapoznania się z ofertą danego ośrodka oraz skorzystania z atrakcji, jakie każde z uzdrowisk proponuje.

- Zaproszenie specjalistów z naszych uzdrowisk do udziału w konferencji pediatrycznej jest wyrazem uznania dla naszej dotychczasowej działalności w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego dzieci. To pokazuje również, że pobyty w naszych ośrodkach stanowią ważny element całego procesu leczenia. Decyzje o skierowaniu dziecka do uzdrowiska podejmują zarówno lekarze, jak i rodzice, dlatego tak ważne jest aby mieli oni swiadomość jakości świadczonych przez nasze szpitale i sanantoria uzdrowiskowe usług medycznych, właściwości udzielanych zabiegów oraz walorów, jakie niosą ze sobą pobyty w ramach turystyki uzdrowiskowej – dodaje Jerzy Szymańczyk, Prezes Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Obecność podczas konferencji pediatrycznej Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa jest podyktowana tym, że obydwa ośrodki posiadaja w swojej ofercie leczniczej obszar dedykowany dzieciom i stale go rozwijają. A wyjątkowa skuteczność leczenia wśród dzieci osiągana jest dzięki wyspecjalizowanej kadrze medycznej, stale podnoszonemu standardowi prowadzonych zabiegów, a także dzięki wyjątkowości mikrokilmatu tych uzdrowisk. Obecnie Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa w ramach swoich obiektów posiada Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci z ponad 100 miejscami noclegowymi, a w ramach lecznictwa uzdrowiskowego leczone są dzieci cierpiące na choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, choroby reumatologiczne oraz otyłość. Natomiast ośrodki Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, jako jedne z nielicznych zajmują się leczeniem otyłości u dzieci, a także w swojej ofercie dla najmłodszych posiadają leczenie układu trawienia, narządu ruchu, chorób reumatologicznych, a także schorzeń hematologicznych.

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielm spółki INTERFERIE S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujsciu.

 


 


Polska Grupa Uzdrowisk inspiruje kobiety

Już wkrótce, 29 września br. w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbędzie się wydarzenie w pełni poświęcone tematyce kobiet – I Akademia Kobiet Zainspirowanych, pod hasłem „Jeśli piękna, to zdrowa i wypoczęta”, której organizatorem jest stowarzyszenie Kobiecanki. Będzie to pierwsze spotkanie z całego cyklu eventów, których zasadniczym celem jest integracja kobiet z regionu Dolnego Śląska, natomiast głównymi partnerami, a jednocześnie sponsorami tego wydarzenia są: Polska Grupa Uzdrowisk, w skład której wchodzą Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska: Cieplice, Połczyn i Świeradów - Czerniawa, a także producent wód mineralnych, Staropolanka.

Pierwsza Akademia Kobiet Zainspirowanych będzie poświęcona tematowi zdrowia, a przede wszystkim profilaktyce zdrowotnej i urodzie na przykładzie wykorzystania surowców naturalnych polskich uzdrowisk. W spotkaniu wezmą udział lekarze, wykładowcy, rehabilitanci, przedstawiciele firm kosmetycznych, a także przedstawiciele uzdrowisk, którzy opowiedzą o walorach poszczególnych ośrodków oraz atrakcjach, które są oferowane w ramach pobytów leczniczych oraz relaksacyjnych. Oprócz tego, Akademia ma na celu przedstawienie uczestniczkom spotkania negatywnego wpływu stresu na funkcjonowanie organizmu, a co za tym idzie konieczności efektywnego wypoczynku. Natomiast lekarze i eksperci zaprezentują na przykładach korelację między zdrowiem, czasem przeznaczanym na odpoczynek, a wyglądem zewnętrznym.

- Wśród partnerów projektu Kobiecanki nie mogło zabraknąć naszych uzdrowisk, które coraz częściej kojarzone są nie tylko z usługami leczniczymi, ale także z relaksem, wypoczynkiem, turystyką oraz z miejscami, gdzie są świadczone usługi na wysokim poziomie, a infrastruktura lecznicza i hotelowa jest gwaranetem udanego wypoczynku. Jestem przekonany, że angażowanie się Polskiej Grupy Uzdrowisk w tego typu inicjatywy jeszcze bardziej wzmocni pozytywny wizerunek naszych ośrodków i będzie kolejnym krokiem w kreowaniu mody na bywanie w uzdrowiskachmówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Podczas trwania Akademii Kobiet Zainspirowanych, w ramach partnerstwa, goście będą mieli okazję bliżej poznać Polską Grupę Uzdrowisk na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym, poprzez m.in. materiały informacyjne na temat ośrodków wchodzących w jej skład, a także poprzez ofertę i jakość wód, sygnowanych marką Staropolanka. Natomiast swój wkład merytoryczny, jako prelegentka Akademii, wniesie Pani dr Danuta Wiciak - Dyrektor ds. Lecznictwa w Uzdrowisku Cieplice, która opowie o leczniczym wykorzystaniu naturalnych tworzyw balneologicznych, stosowanych w cieplickim zdroju, z uwzględnieniem ich działania.

Dzięki wykładom specjalistów oraz lekarzy różnorodnych specjalizacji, uczestniczące w wydarzeniu kobiety będą mogły poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z wieloma aspektami zdrowia i urody, przedyskutować kwestie problemowe, a na koniec postawić znak równości pomiędzy wyglądem zewnętrznym, kondycją fizyczną, a zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Program wydarzenia zakłada także możliwość dyskusji na tematy socjologiczne, między innymi związane z nadal budzącą społeczne kontrowersje kwestią parytetów oraz dzisiejszą formą feminizmu.

Akademia Kobiet Zainspirowanych, to inicjatywa skupiająca kobiecą społeczność Aglomeracji Wałbrzyskiej i Dolnego Śląska. Powstała z myślą o kobietach przedsiębiorczych, kreatywnych, chcących rozwijać pasje i poszerzać horyzonty w rozwoju osobistym. A poprzez środowisko kobiet opiniotwórczych organizatorzy i partnerzy chcą wpływać na społeczne opinie, kreować je oraz namawiać do zmiany złych nawyków. Wszystko po to, aby społeczeństwo miało większe szanse na lepsze, świadome, zdrowsze i bardziej komfortowe życie.

- Cieszy nas fakt, że poprzez uzdrowiska możemy stać się propagatorami zdrowego stylu życia wśród kobiet, a poprzez nie w całym otoczeniu społecznym. Dzisiaj, w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie, zdrowie jest wartością najwyższą. A nasze uzdrowiska wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości w postaci szerokiej oferty medycznej, rehabilitacyjnej oraz turystyki uzdrowiskowej. To nasza przewaga konkurencyjna, którą będziemy mieli okazję zaprezentować – dodaje Marcin Chmielewski.

W najbliższym, sobotnim spotkaniu swój udział zgłosiło około 200 opinitwórczych kobiet, menadżerek, naukowców, właścicielek firm, a także przedstawicielek sektora medycznego oraz uzdrowiskowego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wałbrzycha oraz dwie posłanki na Sejm RP – Pani Katarzyna Izabella Mrzygłocka oraz Pani Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane Panie:

Hotel Maria w Wałbrzychu

Sala Marysieńka

29 września 2012 roku (sobota), 10:00 – 16:00

Wstęp wolny!

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.

Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko

Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i wellness.